Krása Evropy

Evropa leží na severní a východní polokouli. Obklopuje ji Atlantský oceán na západě, Ural na východě, Středozemní moře na jihu a Severní ledový oceán na severu. Je to druhý nejmenší kontinent na světě po Austrálii, jehož součástí je více než 50 různých zemí.

Evropa má různorodý reliéf, od vysokých hor, jako jsou Alpy a Pyreneje, po nížiny, jako je Rýnská nížina. Na severu najdeme Finskou jezerní pánev a na jihu Apeninský poloostrov.

Klima v Evropě je velmi různorodé. Od severního skandinávského s chladným polárním klimatem až po jižní Španělsko s teplým středomořským klimatem. Evropa je domovem mnoha významných řek, jako je Rýn, Dunaj a Volha a nachází se zde i nespočet zajímavých jezer.

Jak dobře ji znáte? 

Evropa je plná historických měst, jako je například Paříž, Řím, Londýn a Praha. Každé z těchto měst má bohatou historii a architekturu. Evropa je rovněž známá svým bohatým kulturním dědictvím v oblasti umění, hudby a literatury.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

V Evropě se mluví mnoha různými jazyky, včetně angličtiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny, ruštiny a mnoha dalších. Evropa je tedy místem, kde se můžete setkat s různými jazyky a kulturami.

Evropa má poměrně pestrou historii. Na území Evropy byla jedna z územně nejrozsáhlejších říší v jejích dějinách - Římska říše. Evropu v průběhu let také silně poznamenaly dvě světové války. 

Dnes je Evropa oblíbeným a turisty navštěvovaným kontinentem. Důvodem jsou krásná přírodní místa, historické památky a rozmanitost kultury. 

V zeměpisném kvízu můžete poměřit své síly s žáky 7. tříd. Zvládnete to lépe než oni?

Zdroje: cs.wikipedia.org, cs.wikipedia.org, european-union.europa.eu