Zjistěte o sobě víc

Psychologické testy osobnosti jsou skvělou zábavou ve chvílích nudy. Jsou však také dobrou strategií, jak donutit náš mozek pracovat na plné obrátky. 

Příkladem je i náš obrázek. Většina lidí si ihned všimne mladé ženy, která je na něm vyobrazená. To ale není všechno. Na obrázku se totiž nachází i stařec. 

Podle toho, čeho si všimnete jako první, následně zjistíte, kdo vlastně jste. Přesněji řečeno se dozvíte víc o své osobnosti. 

Náš test vám totiž prozradí vaše nejhlubší tajemství. Nevěříte? Pak není nic snazšího, než si to ihned vyzkoušet. Sedí to naprosto přesně. 

Náš psychologický test je založený na optické iluzi. Ty pracují na principu toho, jakou mozkovou hemisféru používáte víc. Upřednostnění levé nebo pravé mozkové hemisféry totiž způsobí, zdali si nejprve všimnete mladé ženy, nebo vaši pozornost jako první zaujme starý muž. 

Tušíte, jak na tom jste? 

Co přesně vidíte?

Odborníci se shodují, že lidé používající více levou stranu mozku, mají schopnost analytického myšlení. Jsou výborní řečníci a jakýkoliv logický úkol hravě zvládnou. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Zatímco lidé, u kterých převládá práce s pravou mozkovou hemisférou, jsou kreativnější a často dávají na svou intuici. Věří, že vnitřní pocit je vždy navede na správnou cestu. 

Právě to, jaká strana mozku má na vrch, nakonec určí, jaká z těch dvou dominuje a kdo přesně jste. 

Pokud jste si jako první všimli mladé ženy, pak jste od přírody zvídavý člověk, který se rád učí všemu novému. Vaším tajemstvím je, že přesně neznáte svůj životní směr. Vede vás to k obavám, že nikdy neuspějete tak, jak byste si přáli. Zkuste ale na strach úplně zapomenout. Ten je špatným rádcem. 

Pokud však vaše volba padla na obrys starce, pak se přesně jako on chováte klidně a rozvážně. Jako byste už měli spoustu odžitého a na svět si dívali více s nadhledem. Lidé k vám často chodí pro rady, protože vědí, že jim poradíte, jak nejlépe budete moci. 

V neustálé snaze všem pomáhat však občas zapomínáte na to, že i vám by občas pomoc přišla vhod. Jen máte strach si o ni říct. Možná je čas se to konečně naučit. 

Zdroje: www.indy100.com, www.all-about-psychology.com, www.tmz.com