Tohle známe všichni. Slyšíme jméno a okamžitě si dokážeme danou osobu představit, aniž bychom ji někdy viděli. Zkrátka, podvědomě si se jménem spojujeme vlastnosti, věk, původ nebo sociální příslušnost. Muži jdou ještě dál. Přitahují je jména krátká a melodická.

Julie

Krásné jméno Julie pochází z latiny. Rozhodně stojí za zmínku, že se původně jednalo o římské rodové jméno, které se vyvinulo z patricijského rodu Ioviliů, zkráceně Iuliů. Původní význam tohoto jména se udává jako zářící nebo mladý či vlasatý. Pokud bychom šli ale ve výkladu dál, objevíme další význam, a sice božský či božská.

Co můžete čekat od Julie? Nositelky tohoto jména bývají velmi otevřené a důvěřivé. Na svůj protějšek kladou vysoké nároky. Na druhou stranu, partner, kterého si zvolí, si tak trochu může gratulovat, protože se pro Julii stane smyslem jejího života. Na rozdíl od své literární postavy Julie dělá všechno proto, aby vybudovala harmonickou rodinu, a to i v širším kontextu.

S Julií si můžete být jisti, že vás nezradí. Preferuje věrnost až za hrob. Ale běda nevěrníkovi, který ji podvede. Z milující manželky či partnerky se rázem promění v jeho úhlavního nepřítele. 

Sofie

Jelikož se jménem Sofie chlubí i bohyně v řecké mytologii, je nejspíš jasné, odkud její jméno pochází. V řečtině navíc toto jméno znamená moudrost. Českým ekvivalentem pak je Žofie.

A proč je Sofie tak moc přitažlivá? Možná je to dáno faktem, že její nositelky působí poněkud tajemným dojmem. Muž dobyvatel v takovou chvíli zpozorní, protože se potřebuje dopátrat, co se pod slupkou této inteligentní a zdánlivě rezervované ženy skrývá.

Budiž jí ke cti, že je velmi přátelská, komunikativní a také velmi zvídavá a romantická. S takovou ženou se muž rozhodně nudit nebude. Na druhou stranu ne vždy je to křehká květina. Umí být i odvážná a optimistická

Lara

Mytologický původ tohoto jména dosahuje až vodní nymfě Lala, která podle Ovidia žila v oblasti Tibery a byla považována za velmi upovídanou. Setkat se můžete i s latinskou variantou Laurentia.

Asi netřeba připomínat jmenovkyni Laru Croft, která tohle křestní jméno proslavila. Není divu, že si mnozí muži představí krásnou Angelinu Jolie. Mimochodem, žena jménem Lara často pochází z prostředí, pro které je důležité vzdělání a prestiž. Takové ženy bývají inteligentní a vyžadují vedle sebe stejně založeného partnera.

Ema

Jméno Ema pochází z germánského Erma. Někdy se používá ve variantě se zdvojeným písmenem m. Zajímavý je i význam, který se vykládá jako vznešená, božská, milovaná.

Ženy, které nosí toto jméno, si jdou za svým cílem. Jsou pilné jako včelky, ostatně i to je jeden z významů objevující se v původu jména. K tomu je třeba dodat, že jsou úspěšné. A jak známo, muže takové ženy přitahují.  

Ema rozhodně nebude jenom ozdobným přívěskem svého partnera. Je inteligentní, dokáže se postarat nejenom sama o sebe, ale často nezapomíná ani na druhé. Muž by měl počítat s nezávislou osůbkou, která ví, co chce od života.

Anna

I když se mnohým zdá jméno Anna tak trochu obyčejné, nabírá na stále větší popularitě, a to nejenom u nás, ale i ve světě. Je atraktivní jak pro svou krátkou formu, tak i pro původ, který má své kořeny v bibli.

Na Anny, Anky, Aničky či Andulky, chcete-li, je spolehnutí. Muže přitahuje jejich něžný výraz a jemné ženské chování. Jsou milující, často na úkor vlastních potřeb. Jejich pečující povahu ocení zejména ti, kteří hledají partnerku, pro niž je blaho druhých zásadní.

Autorský text

Související články