Pojďme se podívat a představit si, jak matky, manželky a dcery sultánů Osmanské říše ve skutečnosti vypadaly. Jejich portréty jsme úspěšně oživili pomocí umělé inteligence. Nutno říci, že všechny ženy měly ve svých pozicích velký vliv na politiku a všechny byly spoluautorkami Koránu, který byl přepsán dle jejich poznámek.

Na rekonstrukce jejich tváří se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Hafsa Sultan

Hafsa Sultan byla manželkou osmanského sultána Sulejmana Velikého a matkou jeho nástupce Selima II. Narodila se v roce 1510 a byla dcerou osmanského sultána Bejazid II. Hafsa Sultan byla velmi vzdělaná a měla velký vliv na politiku Osmanské říše. Byla také spoluautorkou Koránu, který byl přepsán na základě jejích poznámek. Hafsa Sultan zemřela v roce 1534 a je pohřbena v Konstantinopoli (nyní Istanbul). Dnes by byla tato žena velmi atraktivní kráskou.

Mahidevran

Mahidevran byla osmanskou konkubínou a matkou osmanského sultána Sulejmana Velikého. Byla také matkou osmanského prince Mustafy, který se později stal sultánem. Mahidevran byla velmi mocnou a vlivnou osobou v Osmanské říši a měla velký vliv na politiku a rozhodování osmanské vlády. Její syn Mustafa byl považován za nejvážnějšího kandidáta na trůn po smrti Sulejmana Velikého, ale nakonec byl nahrazen jeho bratrem Selimem II. Mahidevran zemřela v roce 1558 a je pohřbena v Konstantinopoli (nyní Istanbul).

Její hebká tvář s velmi ostrými rysy je rovněž velmi krásná.

Hurrem Sultan

Hurrem Sultan (též známá jako Roxelana nebo Hürrem Haseki) byla osmanskou konkubínou a manželkou osmanského sultána Sulejmana Velikého. Narodila se v polské vesnici Rohatyn v dnešní Ukrajině a byla prodána do osmanského harému, kde se stala jednou z konkubín sultána. Později se stala jeho manželkou a nejmocnější ženou v Osmanské říši. Hurrem Sultan zemřela v roce 1558 a je pohřbena v rovněž Konstantinopoli. Ani tato zrzka by v dnešní době neměla nouzi o nápadníky, je velmi atraktivní.

Mihrimah Sultan

Mihrimah Sultan byla osmanskou princeznou a dcerou osmanského sultána Sulejmana Velikého a jeho manželky Hurrem Sultan. Byla také sestrou osmanského sultána Selima II. Rovněž Mihrimah Sultan byla velmi vzdělaná a měla velký vliv na politiku Osmanské říše. Zemřela v roce 1578 a i ona je pohřbena v Konstantinopoli. Tato černá exotická kráska s arabskými rysy by dnes okouzlila snad každého muže.

Nurbanu Sultan

Nurbanu Sultan byla osmanskou manželkou osmanského sultána Selima II. a matkou osmanského sultána Murada III. Narodila se v roce 1525 v Konstantinopoli a byla prodána do osmanského harému, kde se stala jednou z konkubín sultána Selima II. a později se stala jeho manželkou. Nurbanu Sultan zemřela v roce 1583 a je pohřbena v Konstantinopoli. Tato krasavice měla velmi evropské rysy a v rekonstrukci její tváře je blond.

Safiye Sultan

Safiye Sultan byla osmanskou manželkou osmanského sultána Murada III. a matkou osmanského sultána Mehmeda III. Narodila se v roce 1550 v Konstantinopoli a byla prodána do osmanského harému, kde se stala jednou z konkubín sultána Murada III. a pak i jeho manželkou. Zemřela v roce 1605 a je pohřbena v Konstantinopoli. I v její tváři jsou patrné evropské rysy a byla velmi krásná.

Mahfiruz Hatun

Mahfiruz Hatun byla osmanskou konkubínou a matkou osmanského sultána Sulejmana Velikého a matkou osmanského prince Mustafy, který se později stal sultánem. Mahfiruz Hatun byla velmi mocná a měla velký vliv na rozhodování osmanské vlády. Její syn Mustafa byl považován za nejvážnějšího kandidáta na trůn po smrti Sulejmana Velikého, ale nakonec byl nahrazen jeho bratrem Selimem II. Mahfiruz Hatun zemřela v roce 1558 a je pohřbena v Konstantinopoli. I tato ohnivá černovláska by dnes mohla aspirovat na miss, protože i ona je velice krásná.

Kösem Sultan

Kösem Sultan je též známá jako Mahpeyker Sultan. Byla osmanskou konkubínou a manželkou osmanského sultána Ahmeda I. Narodila se v roce 1590 v Konstantinopoli a pak prodána do osmanského harému, kde se stala jednou z konkubín sultána Ahmeda I. a později se stala jeho manželkou. Kösem Sultan zemřela v roce 1651 a je pohřbena v Konstantinopoli. Jak jinak, je to krasavice.

Turhan Sultan

Turhan Sultan byla osmanskou manželkou osmanského sultána Mehmeda IV a matkou osmanského sultána Sulejmana II. Narodila se v roce 1638 v Konstantinopoli a byla prodána do osmanského harému, kde se stala jednou z konkubín a později manželkou sultána Mehmeda IV. Turhan Sultan zemřela v roce 1683 a je pohřbena v Konstantinopoli. Tato kráska má opět evropské rysy a hnědé kudrnaté vlasy.

No řekněte, nebyli ti sultánové šťastní muži? V jejich harémech se to hemžilo takovými krasavicemi.

Zdroje:

YouTube, Wikipedia.org, www.grunge.com