Vědci našli v Rusku tuto šílenou věc. Tvrdí, že je 300 milionů let stará, a vůbec netuší, co to je

Lenka Bělská | 5. 5. 2023

Jeho útroby nabízí cestu do minulosti. Kráter Kaluga, který pravděpodobně vznikl po dopadu meteoritu, je starý více než 300 milionů let. Rozhodně byste tedy nečekali, že v něm najdete věc připomínající šroub. Je důkazem, že naši Zemi obývala vysoce vyspělá civilizace?

Během pozdních paleozoických a raných druhohor se to na naší planetě hemžilo životem. Na Pangee vládl hmyz a další členovci. V mořích se proháněly různé kostnaté ryby a hemžilo se to v nich i žraloky. Zároveň se začali objevovat první zástupci savců. Na technicky zdatného člověka si však evoluce musela ještě počkat. 

Satelit zachytil u španělských břehů stopy po dávné vyspělé civilizaci. Mohlo jít o Atlantidu
Magazín

Satelit zachytil u španělských břehů stopy po dávné vyspělé civilizaci. Mohlo jít o Atlantidu

Podle skupiny Kosmopoisk, sdružující nadšence do ufologie, kryptozoologie a paranormálních jevů, to však na superkontinentu mohlo vypadat zcela jinak. Jejich tvrzení, že Zemi navštívili mimozemšťané, má potvrdit dvou centimetrový šroub.

Zkamenělý šroub

Podivná věc byla objevená v 90. letech 20. století v kráteru Kaluga. Paleontologická analýza odhalila, že kámen je starý 300 až 320 milionů let. Tým zároveň tvrdí, že rentgen ve struktuře vyfotil další šroub. Stále se však neví, z jakého materiálu se skládá. Všeruská výzkumná veřejná organizace totiž odmítá spolupracovat s konvenčními vědci.

Zdroj: Youtube

Debaty o tom, co Kosmopoisk našel, se proto vedou do dnešních dnů. Odborníci předpokládají, že existuje mnohem méně vzrušující vysvětlení o původu předmětu. Na základě fotografií odhadují, že šroub je ve skutečnosti zkamenělý pozůstatek starověkého mořského tvora patřící do třídy známé jako lilijice.

Vědci vysvětlili podivnou optickou iluzi. Vyzkoušejte si, jak vnímá negativ fotografie váš mozek
Magazín

Vědci vysvětlili podivnou optickou iluzi. Vyzkoušejte si, jak vnímá negativ fotografie váš mozek

Jde o evolučně nejstarší žijící ostnokožce, kteří se vyvinuli asi před 350 miliony lety. Pyšní se až 7 metrů dlouhými, větvenými rameny a ústy obrácenými nahoru. Jsou draví a drobnou potravu loví peřitými, ostnitými chapadly. Dnes existuje kolem 600 druhů, v minulosti se však vyskytovali mnohem hojněji.

Dávný živočich

Podle geologů je šroubovitý útvar končetinou živočicha, kterou se připoutal k mořskému dnu, aby ho neodnesl proud. Toto tvrzení potvrzují již dříve nalezené fosilie, jež také připomínají vrut.

„Bylo hlášeno mnoho nemístných artefaktů, jako pravěké hřebíky nebo kleště,” říká Nigel Watson, autor UFO Investigations Manual. „Většinou se ale potvrdilo, že se jednalo o chybné interpretace přírodních útvarů. Pokud tedy Kosmopoisk nezveřejní další informace, budeme předpokládat, že nejde o nic neobvyklého.”

Zdroje: www.dailymail.co.uk, www.ancient-origins.net, www.cs.wikipedia.org

Tagy Kaluga Nigel Watson Rusko Země živočichové