Některé nálezy vám zcela změní život. A co teprve tehdy, když jste skutečný nadšenec do jistého oboru a je to právě on, co vám přinese bohatství, o kterém se vám ani nesnilo.

Nick sám je majitelem firmy Tanks-a-Lot, kde dává prostor milovníkům benzinu řídit některý z jeho tanků, které má na své farmě. A občas je různě vyměňuje, obměňuje – je to zkrátka jeho velký koníček.

Jednoho dne Nick Mead vyměnil armádní nákladní vůz a samohybné dělo Abbot za tank T54/69, který viděl na e-Bayi.

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

„Plechy“ za 50 milionů

Nick Mead, naprostý tankový fanatik, našel v palivovém prostoru svého „nového“ vozu nesmírné bohatství. Za 30 000 liber našel v tanku ukryté zlaté slitky v hodnotě 2 miliony liber. Tomu říkáme zúročení!

Tank, který si zakoupil, obsahoval pět zlatých prutů. Jednalo se o ruský tank T54/69, který však vyžadoval renovaci. Nick vlastnil už 150 podobných válečných vozidel, takže přesně věděl, do čeho se pouští. Ale ani s takto obsáhlou sbírkou neměl ani tušení, jaké bohatství mu staré kusy plechu přinesou!

Jaká byla cena zlatých prutů?

Nick se do renovace pustil spolu se svým kamarádem, mechanikem Toddem Chamberlainem. Celý proces si chtěli natočit na kameru. Proto si natočili už i to, jak otevírají nádrž. Obávali se totiž, že by se zde mohla nalézat munice, kterou by potřebovali ukázat pyrotechnikům. Jenže místo munice se jim podařilo z nádrže vytáhnout pět pětikilových zlatých prutů! Mechanik měl trochu přehled o ceně zlata, takže odhadl, že jejich cena by mohla dosahovat dvou milionů liber! Jenže to nebyla ani polovina skutečné hodnoty.

„Vždycky budu mít svůj oblíbený tank!“

Zlato zřejmě uloupili iráčtí vojáci v Kuvajtu během války v Zálivu. A jeho cena byla 50 milionů korun. Muži nevěděli, co s nálezem dělat. Nakonec zavolali policii. Ta jim vydala potvrzení o vydání zlata.

Více informací získáte zde:

Zdroj: Youtube

Nakonec se ukázalo, že tank byl ve válce v Zálivu ukořistěn a odeslán do Británie. V jeho palivové nádrži přitom byla vyříznuta díra a nádrž byla napěchována zlatými pruty. A Nick? Jako správný fanatik bojových vozidel řekl, že i kdyby nedostal žádné zlato zpátky, pořád bude mít svůj krásný tank.

Zdroje: www.dailymail.co.uk, www.express.co.uk, www.thesun.co.uk