Možná už jste někdy slyšeli pojem „zlatokopka“, tak to je ona, žena, která chce všechno. Peníze, dům, bohatství, slávu, hojnost, luxus, a vše, co představuje úspěch. V rámci astrologie známe čtyři znamení zvěrokruhu, která mají tendenci být lakomá. Tyto dámy se jednoduše nedělí – ani o majetek, pozornost, čas, ani o úspěch. Jsou to nejvíce sobecké představitelky něžného pohlaví. Když jde o jejich profit, stávají se z nich chladnokrevné dračice.

Beran (21.3. – 20.4.)

Dámy narozené ve znamení ohnivého Berana jsou známé svou dynamickou a asertivní povahou. Ženy zrozené v tomto období jsou ambiciózní a cílevědomé, proto stále hledají nové výzvy. Jejich obrovská touha po úspěchu a uznání může vypadat jako honba za slávou a obdivem. Okolí tyto zrozenkyně považuje za sebestředné a chamtivé.

Je však důležité si uvědomit, že tato „chamtivost“ je často projevem jejich neústupné vášně pro dosažení vysněných cílů. A svých cílů Beranka opravdu dosáhnout chce. Mnohdy dokáže jít hlavou proti zdi, a jak se říká přes mrtvoly. Pokud si chce zachovat v životě nějaké přátele, bylo dobré přiznat si tuto svou vlastnost, a pokusit se ji cíleně krotit.

Lev (23.7. – 22.8.)

Charismatická Lvice si myslí, že je něco víc než ostatní. Je přece královna, navíc se smyslem pro dramatičnost. Ženy ve znamení Lva mají neukojitelnou touhu po obdivu a zbožňování. Chtějí být na výsluní, nejlepší, nejbohatší, nejúspěšnější a všechna další nej. Jejich přirozené vůdčí schopnosti a touha být středem pozornosti působí na druhé jako jedno velké sobectví a arogance.

Tyto dámy se nerady dělí o to, co získaly. O své úspěchy se nehodlají dělit a neopovažujte se je zastínit. Pokud se Lvice přestanou povyšovat nad ostatní, a budou trénovat svou pokoru, mohou si plnými doušky užívat své vítězství a sklízet ovoce, aniž by to působilo chamtivě.

Štír (24.10. – 22.11.)

Tajemná zrozenkyně vodního znamení Štíra je velmi silná osobnost. Ženy ve znamení Štíra jsou vášnivé, bojovné a majetnické, zejména pokud jde o jejich cíle a touhy. Tato dáma je velká tajnůstkářka a jde si odhodlaně za svým. To působí, jako by nehrála fér hru, protože si tak nějak nenápadně vždy najde svou cestu k cíli a dosáhne to, co chce.

Je rozhodnutá postupovat směrem vzhůru a prosadit se. Na své životní cestě proto působí velmi nesdílně. Proč by se měla s ostatními dělit o své know-how, nebo cokoli jiného, čeho sama svou pílí dosáhla? Milé dámy, vaše ambice jsou obdivuhodné, ale pokuste se brát ohled i na druhé.

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Pragmatické ženy zrozené v Kozorohu vyzařují disciplínu a ctižádost. Tyto zrozenkyně často pohání neúnavná honba za úspěchem a materiálním zabezpečením. Jejich odhodlání šplhat po žebříčku úspěchu kam až to jde, z nich dělá v očích okolí chamtivé zlatokopky. Dáma zrozená v tomto znamení se chytne každé příležitosti, aby se přiživila a posunula zase o schod výše.

Je velmi pilná a pravděpodobně to dotáhne daleko a vysoko, ale dost možná tam bude úplně sama. Její ambice pramení z touhy po stabilitě, ale je potřeba si uvědomit, že mít všechno, neznamená být šťastná. Bez lidí, kteří vás mají rádi, jsou vám všechny materiální statky k ničemu.

Zdroj: astrotalk.com