Objev za miliony

Někdy se skutečně podaří najít něco, co nemá obdoby. Příkladem je i nález amatérského hledače zlata. Ten ve skále objevil velký zlatý nuget. Ačkoliv tušil, že jde o nález nemalé ceny, o celkové hodnotě neměl sebemenší tušení. 

Rozhodl se nuget zanést do společnosti Lucky Strike Gold. Firmy, pro níž je hledání zlata hlavní doménou. Majitel firmy Darren Kamp pak nálezci sdělil, že nalezený nuget má daleko vyšší hodnotu, než se původně domníval. 

Nalezený nuget ze zlata vážil necelé 3 kg. Zlato bylo dobře schované v kameni a pokryté špínou. I proto muž nejprve netušil, kolik zlata se v kameni ukrývá. Hledač kámen očistil a žasnul údivem. 

„Bylo vidět, jak zlato z té skály všude vytéká," uvedl Kamp.

Následně vyčíslil hodnotu nalezeného zlatého nugetu na 3,5 milionu Kč. Brada tak spadla nejen majiteli firmy Lucky Strike Gold, ale hlavně amatérskému hledači, který si přál zůstat v anonymitě. 

Zcela bizarní pak na celé situaci bylo, že další, téměř totožný, kus zlatého nugetu měl hledač i doma. Během čistění kamene se mu podařilo nález nechtěně rozdělit na dvě části. 

Náhody neexistují

Nález amatérského hledače zlata je důkazem, že štěstí vás může překvapit nečekaně takřka kdekoliv. V tomto případě šlo však o nález nevídaný. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

S tím souhlasí také Kamp, který se nechal slyšet, že ještě nikdy neviděl tak velký kus zlata na vlastní oči. 

Nalezený zlatý nuget dostal název "Lucky Strike Nuget". Podle firmy, která nejen odhalila celou jeho krásu, ale vyčíslila také jeho hodnotu. 

Zlatý nuget se podařilo amatérskému detektoráři objevit v oblasti, které se říká "Zlatý trojúhelník". Oblasti, která byla jednou z nejvyhlášenějších během zlaté horečky 19. století. 

Lidé již tehdy věděli, že ve zlatě jsou ukryté velké peníze. Proto obliba zlatokopectví trvá dodnes. Jde o poměrně snadný způsob, jak přijít k penězům. Musíte jen jediné: Mít dostatek štěstí a narazit na správný kámen. 

Objev zlatého nugetu způsobil velký poprask. Vzhledem k současné ceně zlata, své velikosti a také faktu, že jeho objevení spočinulo v rukou člověka, který neměl s hledáním zlata velké zkušenosti. 

people.com, edition.cnn.com, www.bbc.com