Záhadný příběh cestovatele v čase popisuje ohromující sled událostí. V příběhu se muž vydal na poklidnou procházku, aby se bez jakéhokoli věrohodného vysvětlení ocitl o 74 let v budoucnosti. Vědci a odborníci zůstali z této zvláštní události zmateni. Vše se stalo muži jménem Rudolph Fentz.

Jeho záhadný příběh popisuje i toto video:

Zdroj: Youtube

Příběh Rudolpha Fentze

Rudolph Fentz, obyčejný muž, se v červnu 1876 vydal na večerní procházku a už se nevrátil. Jeho náhlé zmizení zanechalo jeho rodinu a společnost v rozpacích a navzdory rozsáhlým snahám o jeho nalezení zůstal nezvěstným bez jakékoliv stopy.

V červnu 1950 však příběh nabral překvapivý zvrat, když se v rušných ulicích newyorského Times Square objevil muž odpovídající Fentzovu popisu. Překvapil svědky svým archaickým vzhledem a zmateným chováním a bohužel zemřel, když ho při pokusu o orientaci v moderním světě srazil taxík.

Předměty z jiné doby…

Když se vyšetřovatelé pustili do tohoto zapeklitého případu, dospěli k mrazivým zjištěním. Obsah Fentzových kapes obsahoval předměty, které jako by patřily do jiné doby. Zastaralé peníze, dopis s poštovním razítkem z roku 1876 a vizitky s Fentzovým jménem a adresou na Páté avenue přivedly úřady k úžasu. Ještě více je mátla skutečnost, že tyto předměty vypadaly nedotčené, jako by je neporušil čas.

Na stopě

Kapitán Hubert V. Rihm, který vedl vyšetřování, se pečlivě snažil rozluštit záhadu Rudolpha Fentze. Navzdory vyčerpávajícímu úsilí nenašel v dobových záznamech ani v hlášeních o pohřešovaných osobách žádné důkazy o Fentzově existenci. Adresa spojená s Fentzem vedla do dávno opuštěného podniku a jeho otisky prstů se neshodovaly. Rihmův průlom nastal, když objevil spojení s Rudolfem Fentzem mladším, jehož otec zmizel v roce 1876, což se shodovalo s okolnostmi neznámého muže nalezeného na Times Square.

Věda tápe

Vědci si nevěděli rady s vysvětlením tohoto podivuhodného příběhu zjevného cestování v čase. Doktorka Amelia Stevensová, renomovaná fyzička, vyjádřila svou nedůvěru a prohlásila: „Nemáme žádné vědecké vysvětlení, jak by mohl jedinec zmizet v jednom časovém období a objevit se nestarší v jiném, zejména po tak značném časovém odstupu."

Zatímco skeptici tento příběh odmítají jako pouhý folklór nebo fikci, ohromující podobnost mezi případem Rudolfa Fentze a zdokumentovanými případy cestování v čase ponechává prostor pro spekulace. Doktorka Stevensová připustila, že podobné jevy jsou zajímavé, a prohlásila: „Tyto nevysvětlitelné události zpochybňují naše chápání povahy času a hranic možností."

Nevysvětlitelný příběh Rudolfa Fentze nepřestává poutat představivost těch, které fascinují záhady cestování v čase. Zatímco se věda potýká s touto mysl ohromující záhadou, slouží jako připomínka, že v našem vesmíru stále existuje mnoho nevysvětlených jevů, které čekají na své rozluštění.

Zdroje: www.snopes.com, mundonow.com