Cesta luxusním vlakem slibovala úchvatné výhledy na Lazio, Umbrii, Toskánsko, Emilii-Romagnu a Lombardii a vyvrcholila průjezdem průkopnického kilometr dlouhého tunelu.

Vzduch se při odjezdu vlaku naplnil vzrušením a cestující si vychutnávali malebnou krajinu, živou hudbu a bohaté občerstvení. Když se však vlak blížil k osudnému tunelu, došlo k záhadnému jevu. Svědci hlásili, že vlak zahalila hustá bílá mlha, a k jejich úžasu se vlak rozplynul ve vzduchu. Malý dav čekající před tunelem mohl jen zmateně přihlížet, jak se vlak z druhého konce nevynořil.

Na velmi pěkné video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Záhadu si nikdo nedokáže vysvětlit

Důkladné vyšetřování nepřineslo žádné stopy po zmizelém vlaku a byli nalezeni pouze dva přeživší. Jeden z nich v šoku vyprávěl o děsivém zážitku, kdy slyšel podivné hučení a byl svědkem mléčně bílé mlhy, než vyskočil z vlaku těsně před vjezdem do tunelu. Kromě tohoto okamžiku si však na nic nepamatoval.

Zmizení vlaku Zanetti zůstalo nevyřešenou záhadou. Zprávy o pozorování podivných vlaků v různých zemích a v různých dobách jen podporovaly intriky. Někteří svědci tvrdili, že viděli přesně ten samý vlak, který zmizel v roce 1911, často se pohybující tiše, plující bez kolejnic a se zataženými závěsy a otevřenými dveřmi.

Satanův vlak a jiné legendy

O desítky let později se podařilo najít mrazivou souvislost, když příbuzný jednoho z pohřešovaných cestujících narazil v modenském klášteře na středověkou kroniku. Kronika se zmiňovala o satanském kovovém voze s ďáblovými služebníky, kteří klepali na dveře kláštera, což byla událost, která se děsivě shodovala se zmizením vlaku. Rukopis byl však tragicky zničen při zemětřesení v roce 1908 a nezůstal po něm žádný konkrétní důkaz.

Objevily se pověsti a legendy, které naznačovaly schopnost vlaku cestovat v čase a jeho možné spojení s minulostí. Jedna z nich spojovala přízračná zjevení vlaku s ukradenou lebkou slavného ukrajinského spisovatele Nikolaje Gogola. Lebka, převážená v kufříku z růžového dřeva, měla být doručena ruskému konzulovi v Itálii, ale její osud se stal záhadným.

Cesta prostorem a časem

Záhada se prohlubovala s tím, jak pozorování vlaku pokračovala na různých místech a v různých historických obdobích. Zdálo se, že vlak překročil hranice prostoru i času, a odborníci byli zmateni a zaujati.

Navzdory nedostatku hmatatelných důkazů záhada Zanettiho vlaku zaujala představivost mnoha lidí a vyvolala příběhy a diskuse v různých zemích včetně Indie. Spekulací je mnoho, ale skutečný osud vlaku Zanetti, jeho cestujících a jejich časové cesty zůstává zahalen tajemstvím a zanechává přetrvávající pocit napětí a úžasu, kdykoli se člověk při cestě vlakem vydá do temného tunelu.

Zdroje: www.sortiraparis.com, www.e-borghi.com, m.dailyhunt.in