Onemocnění ledvin či močového ústrojí netrápí ženy pouze v podzimních obdobích z důvodu prochladnutí. Ke slovu mohou přijít i v létě, kdy se rády koupeme, ale pozor, také zpotíme, což u ženy nad padesát let nebývá nic neobvyklého. Nemluvě o tom, že i v horku někteří zapomínají pít a i to může znamenat pořádný problém.

Která znamení zvěrokruhu by si proto měla na ty orgány obzvlášť dávat pozor? Podívejte se:

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Ženy narozené ve znamení Štíra by měly po padesátce zrevidovat své kapacity. Sice mohou mít pocit, že toho snesou hodně, ale v určité chvíli tělo řekne dost. Mívají rozličné neduhy, ale pořádně jim dávají zabrat infekce močového měchýře.

Štírky by si měly uvědomit, že pokud se taková infekce neléčí, mívá tendenci se rozšiřovat až do ledvin. Rázem se tak může změnit ve vážný zdravotní problém. Přitom mnohdy stačí podat takzvaná chemoterapeutika, což jsou antibakteriální látky fungující podobně jako antibiotika, a je po problému.

Tomuto problému se dá i poměrně dobře předcházet. Stačí, když budete poslouchat svoje tělo a s prvními příznaky začnete možný problém řešit. Zejména v letním období není špatné zvýšit pitný režim a užívat všelijaké brusinkové preparáty, které od vás udrží od infekce co nejdál.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Žena Váha se tak moc snaží o nastavení všehomíra a před problémy občas strká hlavu do pomyslného písku, až ji zejména ty zdravotní jednoho dne doženou. A nejčastěji to bývají ledviny a močový měchýř. Záněty a kolika pro ně nejsou nic neobvyklého, což potvrzuje i astromedicína, podle které jsou typickým onemocněním znamení Vah právě ledvinové kameny a infekce močového měchýře.

Milé Váhy, je dobré si uvědomit, kolik toho přes den vypijete. Jde totiž o to, že ke správné funkci potřebují ledviny i močové ústrojí dostatek tekutin. Pochopitelně ne alkoholu. Ideální je čistá pramenitá voda nebo speciální čaje určené k podpoře správného fungování těchto orgánů.

Při větších potížích, zejména zmiňované kolice rozhodně navštivte lékaře, který provede odborná vyšetření a stanoví postup léčby.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Pokud jde o ženu v Býku, ta si za své problémy související s ledvinami může tak trochu sama. Právě po padesátce se totiž začínají sčítat prohřešky, kterých se na svém těle dopouštíme v „mladším já“. Viníkem u tohoto znamení bývá zejména strava neodpovídající zásadám zdravé výživy alkohol.

Takže milé ženy v Býku, při prvních problémech se zkuste zamyslet nad tím, co jíte a pijete. Zrevidujte jídelníček, zkuste omezit kávu a rozhodně vynechat alkohol. Za bolavé ledvinové koliky totiž nestojí ani skutečná gurmánská hostina.

Potíže s ledvinovými kameny rozhodně řešte s lékařem. Nicméně k nápravě můžete přispět i například zlepšením pitného režimu, tedy zejména čisté vody a případně bylinek určených k potížím s ledvinami a močovým ústrojím.

Zdroje: www.gofeminin.de, timesofindia.indiatimes.com