V opuštěném akváriu byl objeven zapomenutý zombie žralok. Podívejte se na video

Jarouš M Komořanský | 21. 3. 2022

Věřili byste, že existuje zombie žralok? Opuštěné akvárium jednoho takového skrývá a světem otřásly záběry z videa, jež bylo zveřejněno na TikToku. Kromě mumie žraloka byly v opuštěném akváriu nalezeny i mumie dalších živočichů.

V opuštěném akváriu ve Španělsku byla nalezena hotová apokalyptická scéna. Dvojice městských průzkumníků se do akvária vloupala a objevila něco, co rozhodně nečekali. Svá videa pak zveřejnili, ale přitom neprozradili místo, kde se akvárium nachází. Chtěli tak předejít návštěvě dalších jejich napodobitelů, a především nechtěli být dopadeni. Městský průzkum je totiž ve Francii jednou z forem nedovoleného vniknutí na cizí pozemek.

Na video, které natočili a stalo se velmi populárním, zde podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Smrtonosná vlna pohřbila akvárium

Jedna z průzkumnic poté svou nelegální návštěvu akvária zveřejnila na sociálních sítích. Video youtuberky, Francouzky vystupující pod jménem Juj‘ Urbex, spolu s několika kratšími klipy na svém TikToku obletělo svět.

Mrtvý žralok vypadá jako zombie, a stejně tak i další mrtví a rozkládající se mořští tvorové, jež byli v zavřeném akváriu objeveni. Akvárium bylo uzavřeno v roce 2014 poté, co budovu poškodila vlna vysoká 13 metrů. Ta tehdy zasáhla severozápadní pobřeží Španělska a způsobila značné škody. Podle toho lze usuzovat, že akvárium pravděpodobně leží právě v této oblasti.

Žraločí zombie neměla štěstí

Na videu jsou vidět hnijící zbytky malého žraloka uvnitř rozbité vitríny. Žralok byl mrtvý již v době, kdy byl vystaven, takže jeho tělo bylo pravděpodobně ošetřeno chemikáliemi a uchováváno ve vzduchotěsné vitríně.

Ti, kdo jej chtěli vystavovat jako exponát, chtěli takto upraveného žraloka stejně vystavovat. Ale když se vitrína rozbila, žralok se přirozeně začal pomalu rozkládat. A právě tento přirozený proces je příčinou toho, proč vypadá jako zombie.

Poté, co bylo vlivem vlny akvárium nenávratně poškozeno, tvorové v něm žijící museli být evakuováni a umístěni do nových akvárií, kam byli postupně převáženi. Protože ale žralok byl již mrtvý, s převozem mumie nikdo nespěchal.

Vědci už vědí, kdo byli záhadní mořští mniši, divné bytosti procházející časem
Magazín

Vědci už vědí, kdo byli záhadní mořští mniši, divné bytosti procházející časem

Hvězdice, chobotnice a jiné podmořské zombie

Jak youtuberka spekuluje na svém videu, mrtvola žraloka zřejmě neměla takovou prioritu, a proto byla na místě ponechána.

Kromě toho městští badatelé také na místě starého akvária našli rozložené pozůstatky několika chobotnic uvnitř samostatných rozbitých skleněných nádob a mořské hvězdice, které ale byly vysušeny, takže se nezačaly rozkládat.

Ukazuje se, že i všichni tito živočichové, kteří v hrůzostrašném akváriu zůstali, byli mrtví už v době uzavření akvária. Vlna zřejmě sklenice s formaldehydem, v nichž byli tvorové uchováváni, rozbila, takže všichni začali hnít.

Dům hrůzy

Jak se ukázalo, dalším výrazným objevem dvojice městských badatelů byla i masivní realistická replika obří chobotnice. Ta byla vyrobena z pěny z pěny, která pravděpodobně dříve visela u stropu, ale pak spadla na podlahu. Měla být zřejmě symbolem ostatních živých chobotnice, které však byly z budovy odstraněny ještě před tím, než bylo muzeum uzavřeno.

Zdroje:

www.newsweek.com, www.livescience.com

Tagy akvárium Francie Španělsko TikTok zombie žraloci