Tato herečka se narodila 19. září 1980 v Praze a je vnučkou legendárního českého skladatele, který má stejné příjmení a jménem je Jaromír.

Když vám prozradíme, že právě její dědeček stojí za jednou z nejznámějších českých lidovek, Škoda lásky, možná starší generace bude doma.

Zřejmě právě po své dědečkovi zdědila tato herečka svůj talent. Ten ještě zdokonalila na Státní konzervatoři v Praze. Už v té době hostovala v Divadle na Vinohradech, kde získala herecké zkušenosti.

Hrála jako malá holka

V deseti letech tato dívka s nepřehlédnutelnýma očima debutovala ve filmu Území bílých králů, odkud je i naše úvodní fotografie. Bylo jí tehdy deset let.

A právě tato role jí přinesla spousty dalších rolí a úspěchů ve filmu i v televizi a v neposlední řadě i v divadle.

Především je však seriálovou herečkou. Zahrála si v seriálech Hraběnky, Nevinné lži, Přístav, Případy 1. oddělení, Specialisté, Policie Modrava, Anatomie života, později i Místo zločinu Plzeň nebo Temný kraj. Ale nejvíce vešla ve známost díky nekonečnému seriálu Ulice.

Zazářila i ve filmech…

Pokud jde o filmy, známe ji z Hezkých chvilek bez záruky, Polibek na cestu nebo z Fotografa.

Jako další stopa slouží informace, že její talent byl oceněn, když v roce 2007 získala nominaci na objev roku v rámci cen TýTý. Přestože jí ocenění uniklo, už o ní věděla široká česká veřejnost. Skutečně dokázala uhranout nejen svou krásou, ale i hereckým uměním.

Víc než jen hezká tvářička

Tato herečka zažila spoustu úspěchů na své domovské scéně, v divadle, zejména v Divadle Na Fidlovačce a Divadle na Vinohradech.

A dokonce se objevila i v muzikálech divadla Broadway, kde se například ujala hlavní role v muzikálu Rebelové.

Jako další nápověda pak slouží i to, že ztvárnila dokonce i některé Shakespearovy nejslavnější hrdinky – Julii, Desdemonu, Lucianu a Violu, a to na Pražském hradě během Letních shakespearovských slavností.

Ulice

Pokud jde o její roli v seriálu Ulice, pokud prozradíme i to, už to bude jasné. Zahrála si tam postavu Libušky Nekonečné, která pak ale ze seriálu zmizela, což fanoušky seriálu velmi zaskočilo. Její postava totiž byla velmi oblíbená.

Tato herečka skončila v roce 2015, kdy opustila Ulici v jejím 2000. díle. Důvodem bylo, že její postava se už neměla kam vyvíjet.

I když byla zprvu zaskočená a smutná, nakonec přiznala, že ji právě odchod z nekonečného seriálu posunul někam dál v její kariéře.

Od té doby si zahrála v dalších seriálech. A také se začala více věnovat synovi.

Rodinný život

Seriál Ulice této herečce změnil život i jinak, protože se zde zamilovala. Jejím partnerem se stal kolega Pavel Nečas.

Onou herečkou není nikdo jiný než Zuzana Vejvodová.

Její otec Josef Vejvoda byl skladatelem a bubeníkem a dědeček po sobě zanechal již zmíněnou melodii písně Škoda lásky, která se v roce 1995 dokonce dostala do vesmíru na palubě raketoplánu Discovery.

Zuzana na oba muže velmi ráda a hezky vzpomíná. Pamatuje si, že ji dědeček rozmazloval, i když jen do jejích osmi let.

Nyní již ale „vyrostla“. Je jí třiačtyřicet, má stále zatím jediného syna Jonáška. V tuto chvíli hraje jednu z hlavních postav v oblíbeném seriálu Jedna rodina.

A o něm mluví i v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Tak co, už ji poznáváte? Pro její nádherné oči byste mohli.

Zdroje: www.kinotip2.cz, www.tvguru.cz, www.csfd.cz/zuzana-vejvodova