více >>

Inspirace

8 nejlepších hotelů pro tenisty

12. červenec 2016 četba na 3 minuty

Foto: trivago.cz

Tenisoví fanoušci právě prožili jeden z vrcholů sezony – v letošním ročníku Wimbledonu triumfoval Andy Murray. Slavný Brit však kromě toho, že sám vyhrává turnaje, vlastní i hotel, který je vyhlášený svými tenisovými kurty. Cromlix House v britském Dunblanu patří mezi osm hotelů, které vyhledávač trivago.cz vybral jako nejlepší místo na dovolenou pro náruživé tenisty.

1. Gstaad Palace

Hotel Gstaad Palace oslavil již sté výročí. Tenisté zde mohou vybrušovat svou hru na jednom ze 4 antukových kurtů a v létě mají možnost využít speciální nabídku – týden s intenzivní výukou pod vedením držitele 28 grandslamových titulů Roye Emersona. Navíc si užijí výhledy na město Gstaad a Švýcarské Alpy.

2. Cromlix House


V roce 2010 šel Andy Murray za svědka svému bratrovi Jamiemu – svatba se odehrávala v Cromlix House, viktoriánském zámečku posazeném na pozemku o rozloze 34 akrů. O tři roky později Andy zámeček koupil a po roce renovací jej v dubnu 2014 otevřel jako pětihvězdičkový hotel s tenisovým kurtem ve wimbledonských barvách – fialové a zelené.

3. Hotel das Cataratas


Hotel das Cataratas je jediný hotel v brazilském národním parku Iguazú. Nabízí mimo jiné unikátní pohled na největší systém vodopádů na světě. Tenisový kurt s umělým povrchem se nachází v zahradách, stejně jako vyhřívaný bazén.

4. Stoke Park

Britský sportovní a společenský klub na venkově, Stoke Park, byl založen v roce 1908 a na soukromém pozemku o rozloze 300 akrů nabízí pětihvězdičkový hotel a také 13 tenisových kurtů. Tenisové zařízení zde patří k jedněm z nejlepších v celé zemi. Zajímavostí je i to, že se na zdejších travnatých tenisových kurtech natáčely scény s Paulem Beetanym pro film Wimbledon.

5. Forte Village


Forte Village se může pochlubit 12 tenisovými kurty (10 antukovovými, jedním travnatým a jedním s umělým povrchem), všechny navíc disponují nočním osvětlením. K tomu pořádá tenisové akademie a nabízí tak možnost zahrát si s tenisovými legendami včetně třeba československého profesionálního tenisty Karla Nováčka.

6. Carlisle Bay


Carlisle Bay je luxusní resort v Karibiku obklopený bílým pískem, palmami a tyrkysovým mořem. Najdete zde ale také 9 udržovaných tenisových kurtů, z nichž 4 jsou vybaveny pro noční hru. Navíc je zde možné si vyzkoušet třeba potápění, plachtění či jiný vodní sport.

7. Vitalhotel Wolfgangsee


V rodinném rakouském hotelu Vitalhotel Wolfgangsee s výhledem na jezero Wolfgangsee a Alpy jsou k dispozici tři venkovní tenisové kurty a hala s dalšími třemi. Hosté si mohou zlepšit své tenisové dovednosti využitím balíčků a nabídek jak pro dospělé, tak pro děti od 4 let.

8. Belmond La Residencia


Hotel Belmond La Residencia se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Mallorca. Předtím, než jej v 80. letech koupil a zrenovoval Richard Branson, zde byla olivová farma s několika panskými sídly. Mezi olivovníky zde nyní najdete dva tenisové kurty s výhledem na Středozemní moře.

Akční letáky