Memes o Putinovi lze rozdělit do několika tématických kategorií: jedna si bere na mušku prezidentovo loňské opětovné vítězství ve volbách, jejichž výsledek byl znám už předem. Jediný silný protikandidát Alexej Navalnyj toho času seděl ve vězení za údajné krádeže a nezávislí pozorovatelé zveřejnili videa, ve kterých členové volebních komisí vhazovali do uren celé svazky hlasovacích lístků. Za takových okolností se pozice prezidenta udržuje velmi snadno a ještě snadněji se na ni vymýšlejí vtipy.

Američanům je Putin trnem v oku zejména kvůli podezření, že dopomohl Donaldu Trumpovi k dosažení prezidentského titulu v USA. Na mnoha vtipných obrázcích proto dělá Putinovi společnost jeho podnikavý zaoceánský kolega, který je sám o sobě vděčným tématem světových karikaturistů.

Řada dalších anekdot se naváží do ruské rozpínavosti a Putinovy autoritativní vlády. "Pokud chcete spáchat na Putina atentát, musíte ho nejprve požádat o svolení," koluje mezi Američany.

Některé anekdoty jsou však z natolik černého soudku, že se jeden až ptá, zdali se jim má vůbec smát. Vlnu kontroverzního humoru například vyvolalo Putinovo prohlášení z loňského října, že v případě jaderného útoku Rusové "jako mučedníci půjdou do ráje" a agresoři "prostě chcípnou". Někteří uživatelé sociálních sítí Putinova slova přirovnali ke slibům, jaké dávají muslimští radikálové sebevražedným atentátníkům, jen s tím rozdílem, že v ruském ráji nečekají na mučedníky sličné panny, nýbrž obtloustlé senátorky z Kremlu.

Někdejší nejbohatší muž Ruska Michail Chodorkovskij, který strávil deset let ve vězení a svůj proces označil za politicky motivovaný, na vtípky reagoval slovy: "Lidi se tomu smějí, ale Putin to myslí vážně..."