Předvolební boj přinesl mediální přestřelku mezi Občanskou demokratickou stranou (ODS) a Liberálně ekologickou stranou (LES), která chce kandidovat společně s Top09. Respektive mezi kandidátem za ODS, pedagogem Václavem Klausem mladším a kandidátkou za LES, dokumentaristkou Olgou Sommerovou. Všechno odstartoval Klaus mladší, který tento týden ve svém pravidelném sloupku publikovaném na Novinkách.cz napadl Sommerovou, že se údajně v debatě o umístění Kaplického knihovny vyjádřila takto: "Na Severním Městě? A kdo by tam jako chodil? To, co tam bydlí v těch panelákách?"

Klaus mladší ve svém komentáři už neuvedl, že ona zmiňovaná citace údajného výroku je šest let stará a pochází z takzvaného "Otevřeného dopisu paní Olze Sommerové", publikovaného mimo jiné serverem D-Fens. Autorem tohoto dopisu byl podepsán přezdívkou Katoda. Stejný dopis sdílel na svém blogu blogger Petr Paulczyňski, kde byl nick Katoda doplněn jeho osobní mailovou adresou. Sommerová prohlašuje, že zmiňovaný výrok nikdy nepronesla.

"Pan Klaus převzal můj údajný výrok z článku, který uvádíte, kde se pan Paulzcynski pokouší citovat mne. Nikdy bych něco takového neřekla. Absolutně to neodpovídá mému životnímu krédu, tedy trapně opovrhovat někým, kdo nebydlí na Staroměstském náměstí. Ten pán ve svém článku hanobí mne a moji rodinu i v jiných tématech. Nevěnovala bych mu pozornost, kdyby se jeho pokusu o citaci nezmocnil pan Klaus mladší v evidentní snaze poškodit mne před volbami, a ubohým způsobem si připsat body u občanů ze sídlišť," uvedla na dotaz Dotyk.cz Sommerová.

Své straně dala dokumentaristka v úterý k dispozici výzvu Klausovi mladšímu, aby autentičnost výroku doložil, nebo se Sommerové omluvil. "Nikdy jsem nic takového neřekla. Jako publicista byste měl vědět, že každou informaci vyřčenou v médiích, musíte mít doloženou, zvlášť, když se jedná o hanlivé ostouzení člověka. Nechci spekulovat o tom, proč jste s touto ´informací´ přišel právě teď, protože každý soudný člověk to pochopí. Vyzývám Vás, abyste doložil autentický zdroj mého výroku. Pokud ho nemáte, žádám Vás, abyste se mi veřejně omluvil," stojí v této výzvě.