Pavel Bělobrádek, původní profesí veterinář a v současnosti předseda KDU-ČSL a místopředseda české vlády pro vědu, výzkum a inovace, na facebokoový post Lucie Sulovské o úmrtí jejího psa mimo jiné odepsal: "Neumřel. Umírají pouze lidé. Zvířata uhynou, pojdou, chcípnou (u nich to nemá vulgární podtext), padnou, zhasnou, jsou zabita, poražena..."

Kromě pobouření milovníků domácích zvířat a dalších lidí, jimž se jeho rádoby vtipná reakce na soukromý post o smutné události nelíbila, si lidovecký předseda vysloužil i nemalý posměch. Zařadil se tak k politikům, které v uživatelích sociálních sítí probouzejí kreativitu k tvorbě svérázných memů.

Jeden z nejčastějších ho spojuje v několika variantách s hrdinkou Hry o trůny Daenerys Targaryan, která je smutná z úmrtí svého draka. Jiné jej dávají do souvislosti s bývalým kaskadérem Zdeňkem Srstkou, protagonistou televizního pořadu "Chcete mě?", jenž se snaží najít nové pány zvířatům z útulků.

Bělobrádkův výrok vyvolal i řadu vtipů od známých osobností, kteří jej dávali do souvislosti s pohádkami a dalšími literárními díly, v nichž v dějotvorné roli vystupují zvířata.

"Žil byl pejsek a kočička. A pokud nepošli, žijí spokojeně dodnes," napsal na Facebook ředitel společnosti Internet Info a prezident Sdružení pro internetový rozvoj Ján Simkanič.

"V příštích dnech vzpomeneme 78. výročí úmrtí Josefa Weniga, oblíbeného ilustrátora Broučků, po nichž rozkvétá chudobka v místě, kde chcípli," napsal na oficiální twitterový účet Mnisterstva kultury ČR jeho správce, jímž je básník Petr Kukal (jeho reakce se stala jednou z vůbec nejsdílenějších, a to jak na Twitteru, tak na Facebooku).

"Zemřelé psy v ČR nechceme!" tweetoval pro změnu fotograf Eugen Kukla, který parafrázoval v současnosti rozšířenou protiuprchlickou rétoriku, již před volbami používá řada českých politiků.

Sdíleným se stal i tweet, který do hry zatáhl Miloše Zemana a jeho věrného mluvčího.

A zřejmě nejsvéráznější reakcí přispěl na Facebook autor humoristických postů, vystupující pod přezdívkou Motýl Emanule:

"Dobrý den. Napsal jsem ke včerejšímu tématu dne ještě básničku aby nám na něj zbyla hezká vzpomínka:

Na políčku sedlák orá
Čichá ňáký divný smrádek
Jehož zdroj je úzká nora
A v té noře Bělobrádek
Nebojte se milé děti
Neumřel tam zaseknutý
Pouze chcípl v oné díře
Poněvadž byl velké zvíře."