Internet se baví na účet šéfa lidovců Pavla Bělobrádka

Lidé si dělají legraci z šéfa lidovců Pavla Bělobrádka

Lidé si dělají legraci z šéfa lidovců Pavla Bělobrádka

Foto: repro Facebook

Facebooká reakce lidoveckého předsedy Pavla Bělobrádka, který na post redaktorky Echa 24 Lucie Sulovské o smrti jejího psa veřejně odepsal, že pes nemůže umřít, ale chcípnout, část české veřejnosti pobouřila. Zadala ovšem i podnět k tvorbě nových memů a vtipů. Některé vybíráme.

Pavel Bělobrádek, původní profesí veterinář a v současnosti předseda KDU-ČSL a místopředseda české vlády pro vědu, výzkum a inovace, na facebokoový post Lucie Sulovské o úmrtí jejího psa mimo jiné odepsal: "Neumřel. Umírají pouze lidé. Zvířata uhynou, pojdou, chcípnou (u nich to nemá vulgární podtext), padnou, zhasnou, jsou zabita, poražena…"

Kromě pobouření milovníků domácích zvířat a dalších lidí, jimž se jeho rádoby vtipná reakce na soukromý post o smutné události nelíbila, si lidovecký předseda vysloužil i nemalý posměch. Zařadil se tak k politikům, které v uživatelích sociálních sítí probouzejí kreativitu k tvorbě svérázných memů. 

Lidé se na sítích baví

Vládní krize lidi baví. Podívejte se na galerii vtipů

Jeden z nejčastějších ho spojuje v několika variantách s hrdinkou Hry o trůny Daenerys Targaryan, která je smutná z úmrtí svého draka. Jiné jej dávají do souvislosti s bývalým kaskadérem Zdeňkem Srstkou, protagonistou televizního pořadu "Chcete mě?", jenž se snaží najít nové pány zvířatům z útulků.

Bělobrádkův výrok vyvolal i řadu vtipů od známých osobností, kteří jej dávali do souvislosti s pohádkami a dalšími literárními díly, v nichž v dějotvorné roli vystupují zvířata.

Milan Štěch lidi naštval, ale také pobavil

"Na idiotské nápady si Štěch může otevřít živnost." Šéf Senátu pobavil internet

"Žil byl pejsek a kočička. A pokud nepošli, žijí spokojeně dodnes," napsal na Facebook ředitel společnosti Internet Info a prezident Sdružení pro internetový rozvoj Ján Simkanič.

"V příštích dnech vzpomeneme 78. výročí úmrtí Josefa Weniga, oblíbeného ilustrátora Broučků, po nichž rozkvétá chudobka v místě, kde chcípli," napsal na oficiální twitterový účet Mnisterstva kultury ČR jeho správce, jímž je básník Petr Kukal (jeho reakce se stala jednou z vůbec nejsdílenějších, a to jak na Twitteru, tak na Facebooku).

"Zemřelé psy v ČR nechceme!" tweetoval pro změnu fotograf Eugen Kukla, který parafrázoval v současnosti rozšířenou protiuprchlickou rétoriku, již před volbami používá řada českých politiků.

Sdíleným se stal i tweet, který do hry zatáhl Miloše Zemana a jeho věrného mluvčího.

A zřejmě nejsvéráznější reakcí přispěl na Facebook autor humoristických postů, vystupující pod přezdívkou Motýl Emanule: 

"Dobrý den. Napsal jsem ke včerejšímu tématu dne ještě básničku aby nám na něj zbyla hezká vzpomínka: 

Na políčku sedlák orá
Čichá ňáký divný smrádek 
Jehož zdroj je úzká nora
A v té noře Bělobrádek
Nebojte se milé děti 
Neumřel tam zaseknutý
Pouze chcípl v oné díře
Poněvadž byl velké zvíře."