"Politicky nekorektní občasník Jiřího Ovčáčka," zní podtitul nového média, jehož prostřednictvím hodlá oslovovat veřejnost prezidentův mluvčí. O jeho spuštění informoval na svém oficiálním twitterovém účtu.

Hned jeden z prvních Ovčáčkových textů se věnuje aktuální politické situaci, kterou mluvčí nazývá "Sobotkovou a Kalouskovou krizí". Obsahově ani zvolenými formulacemi se text příliš neliší od jeho známých tweetů: obhajuje současný postup Miloše Zemana a opakovaně zdůrazňuje, že "pan prezident brutální kampani Slávka a Mirka nepodlehne. Není Edvard Beneš verze 1948".

Podle Ovčáčka bude prezident jednat "ústavně odpovědně", což prý znamená "jednat, jednat a jednat". Text reaguje na kontroverzi mezi Hradem a premiérem Bohuslavem Sobotkou, který prezidenta vyzval, aby schválil odvolání ministra financí Andreje Babiše k datu 9. května. Zemanův mluvčí na to záhy na stránkách Hradu reagoval tvrzením, že prezident Babiše neodvolá, protože by to porušilo koaliční smlouvu.

Podle jeho aktuálního blogu vyvolali Sobotka s Kalouskem "současnou politickou a vládní krizi" ne kvůli Babišovi, ale právě kvůli prezidentovi. "Hlavním terčem bezskrupulózní kampaně je pan prezident. Ano, Sobotka s Kalouskem udělají doslova vše, aby nebyl Miloš Zeman znovuzvolen... Protože pan prezident nehledí na přání stranických sekretariátů a neposlouchá jejich příkazy," píše Ovčáček.