Ovčáček spustil o státním svátku vlastní blog, říká mu Svobodný názor

Jaroslav Krupka | 8. 5. 2017

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček spustil 8. května vlastní blog, který pojmenoval Svobodný názor. Informoval o něm na svém twitterovém účtu.

"Politicky nekorektní občasník Jiřího Ovčáčka," zní podtitul nového média, jehož prostřednictvím hodlá oslovovat veřejnost prezidentův mluvčí. O jeho spuštění informoval na svém oficiálním twitterovém účtu.

Hned jeden z prvních Ovčáčkových textů se věnuje aktuální politické situaci, kterou mluvčí nazývá "Sobotkovou a Kalouskovou krizí". Obsahově ani zvolenými formulacemi se text příliš neliší od jeho známých tweetů: obhajuje současný postup Miloše Zemana a opakovaně zdůrazňuje, že "pan prezident brutální kampani Slávka a Mirka nepodlehne. Není Edvard Beneš verze 1948".

Babiš ovlivňuje svá média, naznačila nahrávka
Byznys

Babiš ovlivňuje svá média, naznačila nahrávka

Podle Ovčáčka bude prezident jednat "ústavně odpovědně", což prý znamená "jednat, jednat a jednat". Text reaguje na kontroverzi mezi Hradem a premiérem Bohuslavem Sobotkou, který prezidenta vyzval, aby schválil odvolání ministra financí Andreje Babiše k datu 9. května. Zemanův mluvčí na to záhy na stránkách Hradu reagoval tvrzením, že prezident Babiše neodvolá, protože by to porušilo koaliční smlouvu.

Jaroslav Kmenta: Babiš z nás chtěl udělat mediální kobru
Byznys

Jaroslav Kmenta: Babiš z nás chtěl udělat mediální kobru

Podle jeho aktuálního blogu vyvolali Sobotka s Kalouskem "současnou politickou a vládní krizi" ne kvůli Babišovi, ale právě kvůli prezidentovi. "Hlavním terčem bezskrupulózní kampaně je pan prezident. Ano, Sobotka s Kalouskem udělají doslova vše, aby nebyl Miloš Zeman znovuzvolen... Protože pan prezident nehledí na přání stranických sekretariátů a neposlouchá jejich příkazy," píše Ovčáček.

Tagy Andrej Babiš blog Bohuslav Sobotka Edvard Beneš Jiří Ovčáček Miloš Zeman Miroslav Kalousek prezident státní svátek