Osmdesátiletý módní návrhář obdržel vyznamenání od pařížské starostky Anne Hidalgové, která ho označila za obrovský talent a nádhernou osobnost. "Paříž vás miluje - Paříž jste vy," řekla Hidalgová slavnému německému rodákovi u příležitosti jeho aktuální pařížské show Chanel haute couture. "Váš génius a talent ji udělaly ještě magičtější, kreativnější a krásnější," dodala.

Lagerfeld k tomu podotkl, že jako cizinec vidí Paříž i Francii jinýma očima. Podle něj nastává ve Francii po zvolení Emmanuela Macrona "nový den".

"Všichni Francii znovu milují a touží tu být. Je skvělé, že francouzština jako jazyk je opět v módě. Chci říct: ´Vive la France!´ A ´Vive Paris´ pro olympijské hry v roce 2024," dodal Lagerfeld v narážce na pařížskou kandidaturu na uspořádání letních olympijských her.

Lagerfeld žil a pracoval v městě pod Eiffelovkou od roku 1952, kdy se zde setkal a spřátelil s další ikonou světové módy, Yvesem Saint Laurentem. Ve Francii nejdřív pracoval tři roky pro módního magnáta Pierra Balmaina, poté přešel k Jeanovi Patou, který mu nabídl místo hlavního designéra.

Až do roku 1963 navrhoval Lagerfeld dvě kolekce ročně, brzy se však začal nudit a cítil potřebu větší kreativity. Odešel a několik měsíců "studoval život" na francouzských plážích. K módnímu návrhářství se ale vrátil a navázal spolupráci s italského domem sester Fendi. V 70. letech minulého století také krátce spolupracoval se značkou Chloe, kterou roku 1975 obohatil o svůj první parfém, nazvaný jednoduše „Chloe.“ Skutečného úspěchu však dosáhl až v padesátce, kdy se stal vůdčím designérem stagnujícího impéria Chanel.

Lagerfeldova aktuální show Chanel haute couture, která se koná pod kopulí pařížského výstavního pavilonu Velký palác (Grand Palais), je zamýšlena jako oslava Paříže a představuje víc než 60 nejlepších současných světových modelů. Přehlídce dominuje osmatřicetimetrový model Eiffelovy věže, který nechal Lagerfeld postavit jako ústřední bod celé show.