Pavel Bělobrádek: Babišův prospěch z dotací je přirozená věc

Foto: pavelbelobradek.cz

Šéf lidovců a vicepremiér Pavel Bělobrádek odmítá názor, že jeho stranický kolega Marian Jurečka v roli ministra zemědělství vychází nebývale vstříc soukromým zájmům Andreje Babiše. Podle něj je výrazný Babišův prospěch ze zemědělských dotací jen přirozeným důsledkem velikosti Babišova koncernu Agrofert.

 „K tomu vám řeknu jediné – paranoia je velmi závažná choroba. Pocity jsou jedna věc, ale já mám radši tvrdá data. A těmi daty jasně dojdete k výsledku, že je tady ministr zemědělství, který pracuje pro resort. A to, že velké příjmy ze zemědělství má současný ministr financí, je prostě holý fakt, protože jeho koncern obhospodařuje i nejvíce polí. Stejně jako má velké příjmy z reprodukčních klinik a z petrochemie," odmítl Bělobrádek v rozhovoru pro magazín Dotyk kritiku, že Jurečka dělá na ministerstvu kroky ve prospěch nynějšího ministra financí, šéfa hnutí ANO a zároveň majitele zemědělsko-potravinářského koncernu Agrofert.

Babiš, politik a byzmysmen v jedné osobě, má velký užitek i z jiných státních podpor v dalších sektorech, kde jeho Agrofert podniká.

To, že se Babišovi neustále zvyšují dotace, považuje za přirozené, stejně jako má prý politik a byzmysmen v jedné osobě velký užitek i z jiných státních podpor v dalších sektorech, kde jeho Agrofert podniká. „Ty dotace dostává nejen pan Babiš, ty jsou pro všechny farmáře a podnikatele. Stejně tak, kdyby se nyní rozšířila možnost placení dalších cyklů pro umělé oplodnění, tak pan Babiš, který má asi 50 procent trhu reprodukčních klinik, by z toho měl v absolutních číslech nejvíc. Tak to máme celé zrušit?" klade v rozhovoru řečnickou otázku Pavel Bělobrádek.

Přestože Jurečku, prvního místopředsedu lidovců, na jednu stranu brání, na druhou jej nijak výslovně nezmiňuje a nefavorizuje, když je tázán, kdo by se měl stát novým předsedou KDU-ČSL, pokud by se on ve funkci předsedy rozhodl skončit. A to se prý letos v prosinci může stát.

Celý rozhovor s vicepremiérem si můžete přečíst ZDE.