Písničkář Pokáč nazpíval letní hit pro ministerstvo zemědělství

Jaroslav Krupka | 8. 8. 2017
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto

České ministerstvo zemědělství zveřejnilo koncem července na svých facebookových stránkách nový klip písničkáře známého pod přezdívkou Pokáč. Jeho písnička, která má podpořit prodej lokální zemědělské produkce, má už přes 330 tisíc zhlédnutí. A překvapivě pozitivní ohlas. 

"Díky, nechci slevu totální, já mám radši farmu lokální," zpívá se v refrénu písně "Farmář Tonda", kterou na zakázku Ministerstva zemědělství České republiky složil, otextoval a nazpíval písničkář Jan Pokorný, známý pod přezdívkou Pokáč.

Zdroj: Youtube

"Z ministerstva zemědělství chtěli song na podporu lokálních pěstitelů, tak jsem udělal song na podporu lokálních pěstitelů. Navíc tahle tématika je mi sympatická a trochu i blízká. Netvrdím, že nakupuju jen na farmářských trzích – to by mi v Bille neodpustili (smích) – ale farmářské potraviny a vůbec tenhle lokální přistup k zemědělství mám rád, tak se to psalo celkem jednoduše a mám radost, že song i klip se zatím líbí," uvedl Pokáč v rozhovoru se serverem Monstermusic.

Česko hájí velkostatkáře. EU chce dávat peníze spíš malým farmám
Ekonomika

Česko hájí velkostatkáře. EU chce dávat peníze spíš malým farmám

Klip se natáčel v Praze ve staré Hostivaři, konkrétně v historické památkově chráněné zemědělské usedlosti Toulcův dvůr. Celková cena videa činila podle oficiálních informací ministerstva 66 550 korun. Video zatím dosáhlo jen na Facebooku přes 330 tisíc zhlédnutí a víc než pět tisíc sdílení. Na rozdíl od jiných podobných veřejných aktivit navíc v ohlasech převažují pozitivní příspěvky.

Pražský magistrát nechce v ulicích Prahy SUV, spustil proti nim kampaň
Publicistika

Pražský magistrát nechce v ulicích Prahy SUV, spustil proti nim kampaň

Klip navazuje na další aktuální aktivity ministerstva zemědělství, které pod vedením Mariána Jurečky (KDU-ČSL) vyíjí letos v létě řadu iniciativ, jež mají přitáhnout pozornost lidí k domácím potravinám a domácí zemědělské výrobě.

V červenci prezentovalo průzkum výrobků z pěti zemí (Česka, Slovenska, Rakouska, Německa a Maďarska), který pro něj realizovala Vysoká škola chemicko-technologická a který prokázal, že výrobky prodávané pod stejnou značkou mají v různých zemí různé složení. Toto srovnání přitom nedopadlo podle Jurečky pro český trh příznivě - konkrétně u mezinárodních značek potravin průzkum zjistil, že jejich složení je například v Německu kvalitnější než u nás: například Tulip Luncheon Meat z Německa obsahoval vepřové maso, zatímco v českém byl drůbeží separát, rybí prsty Iglo nabízené na německém trhu obsahovaly víc masa a podobně.

Česká pošta chce oslovit lidi na YouTube, ti ji ale okamžitě vytrolili
Byznys

Česká pošta chce oslovit lidi na YouTube, ti ji ale okamžitě vytrolili

Ministerstvo zemědělství také tento týden prezentovalo veřejně plán poskytnout malým a středním podnikatelům na venkově zvýhodněné úvěry, aniž by však uvedlo, jak přesně si představuje finanční krytí projektu. Plán má podle Jurečky podpořit podnikání na vysídlujícím se venkově.

Blackout v Česku je reálnou hrozbou. Za pár hodin nás uvrhne do středověku
Publicistika

Blackout v Česku je reálnou hrozbou. Za pár hodin nás uvrhne do středověku

Jan Pokorný alias Pokáč patří k vycházejícím hvězdám. Přestože psát a nahrávat písničky začal už zhruba před deseti lety, své debutové album Vlasy vydal teprve letos v květnu. Finance na ně sháněl mimo jiné prostřednictvím crowfundingového serveru Startovač, kde lze žádat lidi o příspěvek na ten či onen projekt. Na desku chtěl vybrat sto tisíc korun, přičemž tuto částku se mu podařilo díky fanouškům téměř třikrát překonat.

Tagy Facebook Jan Pokorný KDU-ČSL Marian Jurečka Ministerstvo zemědělství Ministerstvo zemědělství České republiky Německo Rakousko Slovensko vysoká škola