Psal se druhý červen 1953, když Alžběta II., dcera zesnulého krále Jiřího VI., usedla na trůn Spojeného království jako právoplatný dědic trůnu. Kromě Velké Británie je dnes také v čele Kanady, Austrálie, Bahamů, Antiguy a Bardbudy, Barbadosu, Belize, Grenady, Jamajky, Nového Zélandu, Papui-Nové Guiney, Svatého Kryštofa a Nevisu, Svaté Lucie, Svatého Vincence a Grenadiny, Šalamounových ostrovů a Tuvalu.

Za manžela tehdy už dávno měla vévodu z Edinburghu Philipa, se kterým později přivedla na svět čtyři děti – prince Charlese, Andrewa a Edwarda a princeznu Annu. Zmíněná korunovace, jež proběhla ve Westminsterském opatství, byla nejsledovanější událostí několika let. Jen u televizních obrazovek ji tehdy prožívalo 20 milionů lidí, dalších 12 milionů pak ladilo rozhlasové vysílání.

Alžběta je panovnicí, která se do historie nejen Velké Británie zapsala nesmazatelnou měrou. Zasloužila se o vývoj Commonwealthu, tedy spojenectví národů, objela téměř celý svět, pomáhala i stále pomáhá lidem v nouzi. Rovněž si zamilovala zvířata, šperky či sociální sítě.

V současné době je královně 92 let a je nejdéle vládnoucím monarchou historie. Stále prý nehodlá abdikovat, očekává se nicméně, že v průběhu času převezme většinu královských povinností první nástupce v linii – princ Charles.