V indických kinech běží od 4. srpna letošního roku bollywodský snímek Jab Harry Met Sejal, v němž se představuje současný král Bollywoodu Shah Rukh Khan, po boku s herečkou Anushkou Sharma. Zvláštností tohoto snímku je, že se sice točil typicky indickým způsobem, ale v Praze na Malé Straně.

Film tu vznikal loni v létě a o tom, jak si Praha notuje s indickou kulturou, se můžete alespoň krátce přesvědčit v hudebním klipu s písní Radha, jež byla zařazena do filmu, ale získala i své samostatné video.

Zdroj: Youtube

Docela jiný pohled na Prahu zase nabídl internetovým uživatelům letos v létě ruský cestovatel a filmař Alex Solovjov, který se na českou metropoli podíval přes vitríny jejích obchodů. A celkovou náladou svého snímku přiblížil divákům Prahu historickou i současnou.

"Rád bych se s vámi podělil o svůj poslední krátký film,věnovaný jednomu z nejkrásnějších měst v Evropě - Praze. Staré, magické, melancholické a hektické tím nejlepším způsobem. Tohle město je rájem pro milovníky tramvají, je plné ducha, golemů, podivných loutek a příběhů," napsal Solovjov.

Zdroj: Youtube

Podle něj nejde o obvyklé cestovatelské video, ale o snahu přednést o Praze vizuální báseň. Video je pořízené technikou časosběrného fotoaparátu, který sbírá jednotlivé obrázky a umí je pak zajímavým a neokoukaným způsobem předvést i zrychlit. Video nekladlo velký důraz na hlavní turistické atrakce, naopak se snažilo zachytit skrytou tvář města.