Skandální film o Michaelu Jacksonovi líčí zneužívání dětí. Dědici protestují

Michael Jackson

Michael Jackson

Foto: Shutterstock

Nový film Leaving Neverland nenechává na ikoně popu suchou nit. Líčí, jak Michael Jackson zneužíval děti, které si na svůj pohádkový ranč zval. Zpěvákovi dědicové protestují a mluví o veřejném lynčování.

Když měl dvoudílný snímek Dana Reeda minulý týden premiéru na filmovém festivalu Sundance v americkém Utahu, spustil lavinu emocí. Řečeno slovy Phila Marlowa, atmosféra v sále byla tak hustá, že by se na ní dala postavit garáž.

Beatles v roce 1969. Zakrátko se rozpadnou. Zatím se však nedohodli, kdy a jak to provedou. Zvažují koncert na rozloučenou - a objeví střechu

Před padesáti lety odehráli Beatles poslední koncert. Na střeše v Londýně

Na místo přispěchali zdravotníci, připravení zkoprnělým divákům poskytnout první pomoc. O co šlo? O další, tentokrát velmi podrobný popis údajných sexuálních deliktů, kterých se popová megastar údajně dopustila v 90. letech na dvou malých chlapcích.

Tajná svatba

Čtyřhodinový dokument Leaving Neverland se zakládá na rozhovorech s Wadem Robsonem a Jamesem Safechuckem. První z nich, australský mladík, který se dříve zpěváka sám zastával, nyní mimo jiné vypověděl, že měl jako sedmiletý s Michaelem Jacksonem „tajnou svatbu“.

Clara Schumannová na stomarkové bankovce

Clara Schumannová měla nadání a dramatický osud. Pochovala čtyři děti i manžela

Druhý z mladých mužů, James Safechuck, který se s Jacksonem seznámil v osmi letech, když spolu točili reklamu na Pepsi, popsal noc strávenou se zpěvákem v hotelu na Havaji. V šokujícím interview vypráví i o tajných ložnicích v Michaelově obřím sídle, pojmenovaném po pohádkové zemi z příběhů o Petru Panovi. O tom, co se na ranči Neverland dělo, nesměly podle Robsona děti mluvit. Jackson jim prý vysvětlil, že pokud tak učiní, půjdou ony i on do vězení.

Michaelovi dědicové tvrdí, že Wade Robson se jen mstí za to, že nedostal slibovanou roli v představení Cirque du Soleil na téma Jacksonových písniček. Okamžitě po uvedení snímku na festivalu Sundance vydali sérii prohlášení, v nichž dokument označili za lynč a obvinili tvůrce, že zpěváka „znovu zavraždili“.

Oba zpovídané považují za lháře a jedním dechem uvádějí, že se skutečnými oběťmi sexuálního násilí hluboce soucítí. Muži, kteří se objevují ve filmu Leaving Neverland, však podle nich nepředložili jediný relevantní důkaz.

HVĚZDNÉ OBSAZENÍ. V rolích hrdinů se objeví i Benedict Cumberbatch nebo Rober Downey Jr.

Rekordní rok. Do českých kin přišlo nejvíc lidí od vzniku samostatné republiky

Znovu je také poukazováno na fakt, že na konci vyšetřování a soudního procesu s Jacksonem, jež začaly zkraje roku 2005 a trvaly 574 dní, byl Michael shledán nevinným ve všech deseti bodech obžaloby. Napomohla tomu i skutečnost, že jak Wade, tak James tehdy jakékoliv zneužití popřeli.

Vyždímané publikum

Jenže suchá fakta jsou jedna věc a konfrontace z očí do očí s emotivní výpovědí údajných obětí je něco úplně jiného. Když film po dvou hodinách dospěl k desetiminutové přestávce, seděli festivaloví diváci v kině jako zařezaní. A reportér časopisu Rolling Stone informuje, že když se mučivý dokument chýlil ke svému závěru, vypadali už naprosto zničeně.

Barbie si zahraje australská herečka Margot Robbieová

Barbie letos oslaví šedesátku a dočká se svého prvního hraného filmu

Hra na doktora, vzájemná masturbace, dárky a neustálé hučení do hlavy, že rodičům se nedá věřit a už vůbec ne ženám. Taková měla být náplň společných chvil s králem popu. Druhá část filmu začíná žalobou, kterou na zpěváka podali rodiče třináctiletého Jordana Chandlera. Nynější úspěšný choreograf se postaral o jednu z nejpalčivějších pasáží, když popsal, jak mu byl sugerován pocit, že musí Jacksona chránit a nesmí dopustit, aby Michaelovy vlastní děti měly tátu za mřížemi.

Po Jacksonově předčasné smrti v roce 2009 se Robson i Safechuck oženili a stali se sami otci. Podle svých slov se však dodnes bojí usnout a trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Ať už se jejich verze potvrdí, či vyvrátí, postarali se o skandál roku.

Filmy Drahoše Baránka a jeho spolupracovníků sklízejí úspěchy na festivalech pro amatérské filmy,

Žleby Hills a další. Filmy mladého talentu Baránka sklízejí úspěchy