Ministr financí Andrej Babiš začíná být nervózní z toho, jakým způsobem kolega Dan Ťok, ministr dopravy nominovaný jeho hnutím ANO, řeší problémy navršené kolem dálničního mýtného systému. Nasvědčuje tomu i skutečnost, že se podle informací týdeníku Dotyk v celé věci začal angažovat Milan Rusnák, někdejší generální ředitel telekomunikační společnosti GTS.

Rusnák má totiž k Babišovi velmi blízko, a to v mnoha směrech. Stejně jako šéf hnutí ANO pochází ze Slovenska, stejně jako on před listopadem 1989 pracoval ve slovenském podniku zahraničního obchodu Petrimex. Spojovacím článkem je i jejich bydliště – Babiš bydlí v Průhonicích u Prahy, Rusnák má dům na druhé straně Průhonického parku v Osnici. Není také bez zajímavosti, že Rusnák se nedávno stal novým partnerem v poradenské společnosti BDO, která nyní úzce spolupracuje s Babišovým ministerstvem financí.

O tom, že se Rusnák mýtem začal zabývat, svědčí i to, že se dle důvěryhodných zdrojů týdeníku Dotyk v úterý ráno zúčastnil jednání u ministra Ťoka, které se krachujícím mýtným projektem zabývalo. Na důvod Rusnákovy účasti se týdeník Dotyk ptal jak ministra, tak manažera samotného. Ani jeden na tuto otázku do čtvrteční uzávěrky neodpověděl. Už předtím ale Rusnák do telefonu řekl, že se o „mýto zajímá tak jako každý jiný člověk v Česku", a více to už nechtěl komentovat. Popřel, že by od kohokoliv ze současné vlády dostal v této věci nabídku na spolupráci.

Dalším dokladem Rusnákova (a patrně i Babišova) rostoucího vlivu na řešení třaskavých problémů kolem mýtného systému – za situace, kdy už i ministerstvo dopravy otevřeně přiznává, že se nepodaří včas vybrat nového provozovatele (viz Dotyk 11/2015) – je ale skutečnost, že se chystá změna projektového týmu a má v něm zasednout Rusnákův bývalý kolega

Hned několik zdrojů týdeníku Dotyk hovoří o tom, že do práce tohoto týmu se má zapojit (patrně na postu šéfa) manažer Zdeněk Rathauský. S Rusnákem kdysi pracoval v managementu firmy GTS. Otázkou je, jak tento tým bude pod ministrem Ťokem dále fungovat, když se již několik jeho členů rozhodlo kvůli dosavadnímu chaotickému řízení rezignovat.