Žije v Londýně a svůj český byznys řídí přes Skype. Tak dnes o miliardáři Františkovi Savovovi hovoří lidé z jeho okolí a obchodní partneři. Muž, kterému mimo jiné patří vydavatelství Mladá fronta a jenž je vlastnicky spojován například se strojírenskou firmou Legios, pivovarem Samson či s nákladním terminálem na pražském letišti, se loni v září dostal do hledáčku protikorupční policie. Respektive se do něj dostaly jeho firmy. V jeho mediální skupině se konala policejní šťára v rámci akce s krycím názvem Octavian, kdy muži zákona hledali důkazy o údajných stamilionových či dokonce miliardových daňových podvodech. Aniž by však někdy přímo padlo Savovovo jméno.

Z některých tiskových prohlášení bylo ale možné nabýt dojmu, že sám Savov za vším vidí konkurenční boj a především útok podnikatele Andreje Babiše ovládajícího mediální skupinu Mafra a nyní zastávajícího post ministra financí a lídra hnutí ANO. Nakolik Savovův současný „londýnský exil" souvisí s tímto policejním šetřením, nelze odhadnout. Sám podnikatel s médii nekomunikuje, skoupá na informace je i policie. Týdeníku Dotyk ovšem potvrdila, že kauzu neodložila. „Věcí se stále zabýváme," zdůraznil mluvčí antikorupční policie Jaroslav Ibehej. „Vyšetřování pokračuje, ale jeho průběh nebudeme komentovat," potvrdila také Štěpánka Zenklová, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje.

Savovovi nejbližší spolupracovníci přitom popírají, že by se byznysmen z Česka nadobro odstěhoval. „Na tom, že využívá moderní komunikační prostředky, snad není nic špatného. Já sám jsem si s ním minulý týden telefonoval a ubezpečoval mě, že je v Praze," říká Savovův mediální zástupce Michal Donath. Když se týdeník Dotyk ptal Davida Hurty, generálního ředitele vydavatelství Mladá fronta, zda i on komunikuje se svým šéfem přes Skype, odpověděl stroze „já ne".