Zemanovy trenýrky nad Kafkovou Prahou

Když „několik blbečků" ze skupiny Ztohoven vyvěsilo nad Pražským hradem místo prezidentské standarty rudé trenýrky, „fašizující pražská kavárna" z toho měla pré. Intelektuálové, pohrdající poctivým gothajským salámem, jen litovali, že se akce nedožil jejich guru, gentlemanského Adolfa Hitlera opěvující Ferdinand Peroutka…

Pražská akce byla pravda jen slabým odvarem atentátu na demokracii, který v Moskvě před časem spáchaly „k**dy" z hudební skupiny Pussy Riot. I tak se ale oponenti Miloše Zemana navzájem poplácávali po zádech. Vždyť se jim podařilo proniknout do západních médií: americká agentura AP informovala o akci jako protestu vůči Zemanově politice a zprávu převzaly i The Washington Post či britská stanice BBC. A to navzdory tomu, že jako vždy nejlépe, tedy přímo od zdroje, informovaná ruská státní agentura TASS označila diverzanty za „zneuznané umělce a chuligány, kterým by mohl hrozit dlouholetý trest".

Nejspíš za jidášské dolary a libry se jeden z fašizujících povalečů v hlavním městě ze škodolibé radosti tak zhulákal esperesem, že když se ráno probudil z nepokojných snů, shledal, že se s ním udála jakási proměna. Zřejmě ještě v deliriu, představoval si, že se z něj stal zcela nový člověk – zemanovec. Tedy předlistopadový komunista, dnes opět vzývající čínské soudruhy a ruské impérium. Snad ani nevěda jak, dopotácel se znovuzrozenec do své oblíbené kavárny, kde nad šálky omamně vonící arabiky jeho zatím stále ještě pomýlení kumpáni pronášeli věty typu – Tý starý vypitózy z Hradu se snad nikdy nezbavíme… A proměněný soudruh si v tu chvíli uvědomil jasnou pravdu: Proboha, vždyť takhle kdysi kavárenská lůza mluvila o Klemovi!