Česká zastřešení chrání paluby indických válečných lodích

Foto: archiv ALUKOV

Oslavy indického královského námořnictva se neobejdou bez slavnostního průjezdu své flotily. Do ní patří také dvě válečné hlídkové lodě INS Sumitra a INS Sumheda, obě s šířkou 13 metrů a 105 metrů na délku. Výtlak lodí byl 2200 tun. Přehlídka indického námořnictva je tradice přejatá z Královského námořnictva Velké Británie, která se koná každých pět let a při které indický prezident jako vrchní velitel ozbrojených sil kontroluje připravenost svého námořnictva.

Během přehlídky jsou na palubách hlídkových lodí čelní představitelé vlády, včetně prezidenta a předsedy vlády. Pro jejich ochranu především před nepřízní počasí nebo prudkým sluncem bylo potřeba vymyslet a zkonstruovat ochranný štít.

Zdroj: archiv ALUKOV
FOTO: archiv ALUKOV

Téměř po roce hledání se indické námořnictvo obrátilo na ryze českou společnost ALUKOV, specialistu a výrobce terasových i bazénových zastřešení a zastřešení na vířivé vany.   

Ta pro obě válečné hlídkové lodě INS Sumitra a INS Sumheda navrhlo, zkonstruovalo a následně na paluby namontovalo speciální zastřešení. Snadnou a rychlou manipulaci zajišťovaly elektrické pohony. To byla také podmínka zadavatele. Mezi dalšími podmínkami byla odolnost proti síle větru až 125 km/h nebo při pohybu lodí plnou rychlostí nebo rychlost plného uzavření či otevření zastřešení do 1,5 minuty.

Zdroj: archiv ALUKOV
FOTO: archiv ALUKOV

Samotnou realizaci, speciální ukotvení zastřešení až po náročné zátěžové testy jsme zvládli za necelé 3 týdny. Testování potvrdilo funkčnost a odolnost použitých technologií, a obě lodi včetně zastřešení se staly součástí slavnostního ceremoniálu." říká Mgr. Zdeněk Kohák, M.B.A., marketingový ředitel společnosti ALUKOV a.s.

Ta má dnes již své zákazníky ve více než čtyřiceti zemích světa. Expanduje mimo jiné na americkém trhu, kde se společnost uplatňuje se svými vyspělými technologiemi, kvalitou zákaznického servisu, logistikou a dobrou znalostí legislativního prostředí v USA, což naznačuje také návštěva bývalého amerického ministra zahraničních věcí Spojených států amerických a nynějšího byznysmena Johna Ashcrofta přímo v sídle firmy ALUKOV v Orli u Chrudimi.

Dalším příkladem schopností české firmy jsou zakázky na obrovská pojízdná zastřešení využitá na hlavních vstupech na trávníky světových fotbalových hřišť. Samozřejmě nejrozšířenějším a nejběžnějším terasovým zastřešením je to, kterému dala firma ALUKOV jméno CORSO. To je zastřešení určené pro terasy rodinných domů, restauračních nebo hotelových zahrádek. Vyrábí se v osmi modifikacích dle tvaru střechy a použitých výplní. Rozměr i barva jsou vždy na přání zákazníka. Pro ALUKOV tak především stále zůstává platné: DOTVÁŘÍME DOMOV….

Zdroj: archiv ALUKOV
FOTO: archiv ALUKOV

Více informací najdete na www.alukov.cz.

Akční letáky