Chystáte se na svůj první let? Na co si dát pozor

Foto: Pixabay.com

Létání je jedním z nejrychlejších způsobů přepravy. Není se čemu divit, že většina dovolených je spojena právě s leteckou dopravou. V rámci evropských destinací můžete být na místě v řádu hodin. Naopak do vzdálených exotických zemí se jinak než letadlem ani nedostanete. Pokud plánujete svoji první leteckou dovolenou a první let, určitě vám přijde vhod pár praktických informací, na co si dát pozor.

Letíte sami nebo s cestovní kanceláří?

V první řadě budete řešit asi první dilema. Zrealizujete dovolenou s cestovní kanceláří či svépomocí? Pokud se rozhodnete pro cestovní kancelář, budete mít všechny věci spojené s letem, potažmo s ubytováním vyřízené dopředu. Když se rozhodnete zajistit si letenky sami, přinese vám to jistě pár zajímavých výhod.

  • Můžete ušetřit
  • Zvolíte let v konkrétní dobu
  • Flexibilita z pohledu odletu a příletu
  • Možnost volby doplňkových služeb

Při volbě letu na vlastní pěst jistě získáte určitou svobodu, na druhou stranu se vám hodí pár rad prezentovaných níže, které s prvním letem dost souvisí. Nákup letenky není ničím složitým, vědět byste ovšem měli, co vás čeká potom.

Jak vše probíhá na letišti?

Když se vydáte cestou na letiště, měli byste být už důkladně sbaleni. Kromě věcí se sebou myslete hlavně na všechny potřebné doklady. Jedná se především o doklady totožnosti a letenky. Dostatek peněz nebo platební karty jsou pak samozřejmostí. Nyní vám prozradíme, jak to chodí na letišti.

  • Příjezd na letiště alespoň 2 hodiny před odletem
  • Odbavení check-in
  • Pasová kontrola a tranzitní zóna
  • Bezpečnostní kontrola
  • Nástup do letadla

Tyto jednotlivé fáze vás čekají na každém letišti. Dobře si také rozmyslete, jaké věci si se sebou vezmete do letadla. Některé předměty totiž nepatří do příručních zavazadel, jiné naopak do těch odbavovaných. Eliminujete tak nepříjemnosti a problémy na letišti. A je v podstatě jedno, jaké aerolinky využíváte, ve výsledku jsou tyto procesy vždy stejné.

Pokud chcete získat více informací o letištích, aerolinkách, cestovních kancelářích a dalších věcech souvisejících s létáním, navštivte cestovatelský portál cKlub.cz. Ten se vám v rámci cestování stane pravou rukou.

Akční letáky