Dovolená na jaře: Za teplem k moři nebo za lyžováním do hor?

Foto: Foto: Elizeu Dias, Unsplash

Těšíte se na léto a dovolenou? Udělejte si volno nyní a užijte si cizí země bez náporu turistů. Jarní pobyt v cizině můžete pojmout buď jako cestu za teplem a koupáním, nebo jako aktivní dovolenou na lyžařském svahu. Máme pro vás tipy na dvě destinace, které vám nabídnou přesně to, co hledáte.

Nezapomeňte na cestovní pojištění na hory či k moři

Zahraniční pobyt se neobejde bez cestovního pojištění. I kdybyste měli vyrazit jen na prodloužený víkend, rozhodně jej nepodceňujte. Cestovním pojištěním na hory i k moři se chráníte před potenciálními vysokými výdaji. Při případném zranění nebo nemoci za vás totiž pojišťovna zaplatí veškeré léčebné výlohy, které byste jinak museli hradit z vlastní kapsy. Až budete cestovní pojištění vybírat, zkontrolujte si, zda jsou vaše plánované aktivity zahrnuté v základním balíčku. Některé pojišťovny považují třeba lyžování nebo potápění za rizikové aktivity a musíte si je připojistit.

Určitě nenechávejte nic náhodě, například vymknutí kotníku se vám může přihodit kdekoliv a leckde za jeho ošetření zaplatíte desítky tisíc korun. Hospitalizace, náročná operace nebo transport vrtulníkem pak celkovou sumu za ošetření navíc dramaticky navyšují – v případě těžkého úrazu vás statisícová částka za ošetření v cizině určitě nepotěší. Proto si vždy před zahraničním pobytem sjednejte cestovní pojištění, které vás ochrání.

TIP 1: Koupání v moři na Kanárských ostrovech

Na španělském souostroví západně od Maroka panují celoročně příjemné teploty. V dubnu tam naměříte krásných 24 °C. Mimo hlavní sezónu potkáte na Kanárských ostrovech mnohem méně turistů a budete si tak moci v poklidu užít pláže i pěší výlety po okolní přírodě. Mnoho hotelů nabízí i vyhřívané bazény, nemusíte se tedy bát, že byste se kvůli počasí nevykoupali. Kanáry jsou sopečného původu a díky izolaci představují jedinečnou flóru i faunu. Najdete tu však i moderní zábavu – rušná centra měst plná barů a restaurací nebo jeden z nejlepších aquaparků na světě.

TIP 2: Lyžování v rakouském Serfaus-Fiss-Ladis

Až do poloviny dubna bude trvat lyžařská sezóna v rakouském středisku Serfaus-Fiss-Ladis. Dojedete sem pohodlně autem (z Prahy asi za 6 hodin). V nadmořské výšce 1 200–1 400 metrů na vás v tyrolském údolí řeky Inn čeká nádherný region. Je vyhlášeným rodinným lyžařským střediskem – projedete se tu po 88 sjezdovkách dlouhých 214 kilometrů. Jsou tu připraveni i na snowboardisty, kteří si své dovednosti mohou trénovat hned v 9 snowparcích. O počasí se tu bát nemusíte, oblast Serfaus-Fiss-Ladis je s více než 2 000 hodinami svitu ročně jedním z nejslunečnějších míst v celém Tyrolsku.

K moři nebo do hor vždy jen s cestovním pojištěním

Ať už se rozhodnete jarní dovolenou strávit kdekoliv, nezapomeňte sebe a svou rodinu chránit vhodným cestovním pojištěním. Stojí jen absolutní zlomek ceny zájezdu a dokáže vás ochránit před vysokými výdaji v nepříjemných situacích. Pak už se stačí jen rozmyslet, jestli raději budete chytat bronz na pláži nebo brázdit prosluněné sjezdovky.