Kde v Praze hledat místo pro luxusní bydlení

Foto: Vigen M / Shutterstock.com

Praha je městem, které dokáže uspokojit i ty nejnáročnější. K tomu, aby ale člověk mohl využít opravdu všeho, co mu naše hlavní město nabízí, je třeba volit nejen byt těch správných parametrů, ale také vhodnou lokalitu. Kde konkrétně lze tedy v Praze nalézt místo, kde bude koupě luxusního bytu skutečně znamenat luxusní bydlení? Takových míst je samozřejmě vícero, jedním z nich jsou ale rozhodně Vinohrady.

Proč právě Vinohrady?

Vinohrady patří mezi pražskými rezidenčními oblastmi k těm vůbec nejoblíbenějším, důvodem je fakt, že v sobě spojují celou řadu prvků, které dohromady vytvářejí mix umožňující skutečně dokonalé bydlení, které uspokojí i ty, kdo se s pouhým průměrem nespokojí.

Předně jde o fakt, že Vinohrady jsou v samém centru města. Jejich obyvatelé mají na dosah Václavské náměstí, ale i celou řadu dalších ulic a oblastí města zaplněných obchody, restauracemi, kavárnami i vším ostatním, co člověk žijící ve městě potřebuje a vyžaduje. Pokud hledá místo, které naplní potřeby jeho i celé jeho rodiny, Vinohrady jsou správnou volbou a průsečíkem potřeb a zájmů všech členů rodiny.

Kromě širokých možností nákupů jsou zde ale také mnohé parky a dostatek zeleně, která nabízí prostor k odpočinku, relaxaci nebo dětským hrám. Samozřejmostí je kompletní občanská vybavenost zahrnující školy a školky všech typů i úrovní, úřady a v neposlední řadě také všechny typy veřejné dopravy, díky které se v krátké době dostanete opravdu kamkoliv. Stejně kvalitní je napojení na hlavní pražské dopravní tepny.

Z těchto důvodů je prodej bytů ve Vinohradech tak vyhledávaným pojmem. Vinohrady mají zkrátka vše. Ve výčtu výhod jsme však jednu zatím vynechali. Je jí onen nenapodobitelný genius loci, který nenabízí žádná jiná pražská čtvrť.

Jedinečné kouzlo Vinohrad

Jméno Vinohrady odkazuje až k době císaře Karla IV. a jeho zálibě v pěstování vína. Ten skutečný rozmach a vznik Vinohrad tak, jak je známe dnes, se však datuje do doby přelomu 19. a 20. století. Díky tomu, jak v této době čtvrť vznikala, jí dnes charakterizují široké ulice, architektonicky kvalitní historické (z dnešního pohledu) domy s velkorysými dispozicemi a kombinace se zmíněnými parky a zelenými plochami. Není náhodou, že právě na Vinohrady jsou synonymem pro luxusní byty v Praze.

Na tomto popisu se přitom ani v budoucnu nic nezmění a vinohradské byty tak nejsou jen příležitostí k prémiovému bydlení, jsou také dokonalou investiční příležitostí. Zájemci zde naleznou široké spektrum bytů, ze kterých si nepochybně vyberou ten, který bude nejlépe odpovídat jejich požadavkům. Vždy se však mohou spolehnout na to, že půjde o byt skutečně výjimečný, ať již svojí polohou, anebo dispozicí a zpracováním. Takové totiž byty na Vinohradech jsou.

Akční letáky