Předplacené karty nejsou za zenitem. V čem jsou výhodnější než mobilní tarify?

Foto: dotFOX s.r.o.

Paušál, nebo předplacená karta? Pro někoho jasná volba v podobě mobilního tarifu, jenže to, co se na první pohled může zdát jako výhodné řešení, nemusí každému vyhovovat. I předplacené karty přináší spoustu výhod. Víte, jaké to jsou?

Předplacených karet je na trhu celá řada, nabídka, ze které tak můžete vybírat, rozhodně není omezena. V portfoliu mají předplacenku jak hlavní trojka mobilních operátorů v podobě O2, Vodafone a T-Mobile, tak i virtuální operátoři, jako jsou například BLESKmobil, SAZKAmobil, Tesco mobile, ČEZ Mobil nebo Lama mobile.

Kromě bohaté nabídky ale mezi největší výhody předplacených karet patří:

  • anonymita,
  • svoboda,
  • dostupnost.

Navíc ceny za služby užívané prostřednictvím předplacené karty se dnes už hravě vyrovnají paušálním cenám.

Nevažte se a zůstaňte v anonymitě

Nechcete, aby vaše telefonní číslo operátor předával dál? Zapomeňte na mobilní tarif a sjednejte si předplacenku, ke které není potřeba žádná smlouva. Vaše údaje si nikdo s vaším mobilním číslem nespojí.

Mimo anonymity je dalším pozitivem nulový úvazek, u předplacených karet se nikomu neupisujete na dlouhá léta. Výhodné mobilní služby získáte na neurčito. Pokud tak po prvním měsíci zjistíte, že vám předplacenka od vámi vybraného mobilního operátora nevyhovuje, můžete hned na druhý měsíc volat s konkurenčním produktem.

Výdaje mějte pod kontrolou

Máte mobilní tarif a štve vás, že každý měsíc platíte stejnou částku, i přestože zrovna v daný měsíc provoláte sotva pár minut a pošlete minimum SMS zpráv? S předplacenou kartou takové problémy mít nebudete, zaplatíte vždy jen tolik, kolik skutečně spotřebujete. Pokud navíc budete chtít některý měsíc ušetřit, pak můžete mít snadno výdaje za telefon pod kontrolou. Nemáte-li peníze nazbyt, nemusíte s předplacenkou platit ani korunu.

Pro předplacenou kartu nemusíte daleko

Pro získání mobilního tarifu obvykle musíte na jednu z poboček. Ty bohužel nejsou ve všech městech, proto není výjimkou, aby zákazník jel i desítky kilometrů do nejbližší prodejny. Je sice pravdou, že paušál lze sjednat i přes internet, avšak ne každému tento způsob vyhovuje.

Předplacené karty sjednáte téměř všude. Pokud si zvolíte předplacenku od SAZKAmobil, pak můžete zajít na poštu nebo do trafiky, od Tesco Mobile do hypermarketu Tesco. A jestliže dáváte přednost online vyřízení, pak i předplacenou kartu si snadno objednáte přes internet.

Navíc dnes už ani dobíjení není žádnou zkostnatělou záležitostí, pokud zrovna nemáte čas skočit do trafiky pro kredit, můžete si dobít kartu online, přes internetové bankovnictví nebo v bankomatu.