Plechová střecha je evergreen, přesto se mění. Doslova inovátorem na trhu je tradiční výrobce plechových hliníkových střech, společnost PREFA. Zastavte se na veletrhu Střechy Prahy se vstupenkou zdarma od PREFA a přijďte se podívat, co vše vám tyto hlinkové střechy umí nabídnout. A nejde jen o střechy. Do sortimentu patří též fasádní systémy, odvodnění střech, či solární montážní systémy. Vstupenka na Střechy Praha vám otevře zcela nový svět co se týče střech – s dlouhou životností, bezúdržbových, bezpečných a designově zcela jedinečných. Firmu PREFA najdete v pražském výstavním areálu v Letňanech (PVA Expo Praha Letňany, Beranových 667, Praha 9) od 3. do 5. března 2022 na stánku č. 314 v hale č. 3. Výstava se koná ve čtvrtek a v pátek 10–18 hod. a v sobotu 9–16 hod. Nezapomeňte získat vstupenku zdarma na stránkách PREFA. Stačí se zaregistrovat.

Hliníkové střechy mají řadu výhod

PREFA je cestou k novému modernímu bydlení, ale rovněž ideálním partnerem pro rekonstrukce. Hliníkové střechy PREFA, to nejsou běžné plechové střechy, jak je známe. Nejde o střechy s nutností pravidelného obnovování nátěru, ale ani dnešní poplastované krytiny. Střechy z hliníku jsou bezúdržbové. Nemusíte je natírat ani impregnovat. Nepraskají, nepoškodí je UV záření a mráz. Konstrukční systém je propracován do posledního detailu, proto se hliníkové střechy PREFA hodí i na ty nejnáročnější střešní pláště. S těmi se setkáváme zejména u rekonstrukcí starých a historických staveb.

Střechy z hliníku vynikají odolností. PREFA své střechy testuje i v náročných klimatických podmínkách a jsou schopny odolat i nejsilnějším větrům, které se u nás běžně vyskytují. Jde přitom o lehkou střešní krytinu, což je další výhodou. Ušetříte na stavbě masivních krovů, které jsou nutné pod těžkou střešní krytinu. Současně neřešíte problémy při rekonstrukci, kdy staré krovy nesplňují stávající normy a staticky neodpovídají požadavkům na těžké pálené a betonové krytiny.

Dům ve stylu PREFA

Hliníkovou však nemusí být jen vaše střecha. Velkým hitem moderní architektury je spojení střechy a fasády do zajímavého monobloku, což nám umožní realizovat fasádní systém PREFA. Ten se dá používat i při rekonstrukcích starých chalup, kde nahrazuje charakteristické obkladové šablony. Je však perfektním partnerem i při zateplovaní a modernizaci domů. Kde však vynikne nejvíce, to jsou moderní novostavby již navržené s tím, že klíčovým prvkem venkovní architektury se stane práce s fasádním systémem a hliníkovou střechou PREFA. Často tyto prvky a toto spojení uplatňují architekti i u přístaveb ke starším domům, mnohdy s historickou hodnotou. Hliníková fasáda propojená se střechou vytváří jemně dráždivý a nepřehlédnutelný kontrast moderního a starého. A to se dnes v architektuře cení – zaujmout, nenapodobovat a zvýraznit kontrastem.

Střecha i fasáda na klíč

Výhodou PREFA je rovněž kompletní realizace. Svoji střechu, fasádu, nebo obojí, získáte na klíč od návrhu až po realizaci. Firma garantuje i bezchybnou montáž svých systému. Střechy PREFA totiž nemůže pokládat jakýkoliv pokrývač či parta klempířů. Aby byly dodrženy všechny kvalitativní standardy střech a fasádních systémů, každý, kdo chce s nimi pracovat a montovat je u zákazníků, musí projít školením u PREFA, včetně toho praktického. Střechu vám tak budou dělat výhradně pokrývači se zkušenostmi a s know-how souvisejícím s montáží střech a fasád od PREFA. Na střechu získáte záruku až 40 let.