Sjednat si půjčku online bylo před pár lety ještě zcela nemyslitelné. Ten, kdo měl zájem o úvěr, musel absolvovat nekonečné martýrium s nejasným koncem. Oběhnout několik bankovních poboček, přizpůsobit se omezené otevírací době a dodat nespočet dokumentů o úvěruschopnosti. Půjčka přes internet tak byla dříve doslova utopií, dnes je tomu ale opak, banky i nebankovní společnosti cílí na online svět a klientům připravují čím dál snazší půdu pro získání úvěru.

Půjčka na jedno kliknutí i bez podpisu smlouvy
O internetu se říká, že je všemohoucí, a co se zadlužení týká, je tomu skutečně tak. Z pohodlí domova lze totiž projít celým úvěrovým kolečkem, od výběru půjčky přes žádost až po její schválení a následné čerpání.

Ještě donedávna online půjčky komplikovala jedna podstatná věc, a tím byl podpis. Řada bank sice umožňovala zadlužit se na internetu, avšak finální podpis na smlouvě podmiňovala osobní návštěvou na pobočce. Později tento krok byl nahrazen kurýrem, který smlouvu přivezl až k vašim dveřím, dnes už se ale celý proces obejde i bez něho.

Banky jdou klientům naproti, a proto nabízí výhodné úvěry na jedno kliknutí. Jste-li tak solventním zákazníkem, nemusíte se zdržovat výběrem půjčky a ani vyplňováním online žádosti.

Nenechte se unést jednoduchostí a rychlostí
Internetové bankovnictví skýtá řadu možností, někteří v něm najdou i předschválenou půjčku nebo kontokorent, stačí se přihlásit do bankovní aplikace a odkliknout žádost o daný úvěr. Půjčku banky nabízí na základě bankovní historie, získá ji proto pouze ten, kdo patří mezi úvěruschopné klienty.

Avšak pozor, předschválené úvěry nemusí vyjít nejvýhodněji, proto ještě než se necháte unést jednoduchostí a rychlostí, je vhodné si přeci jen za pomoci online porovnávače zjistit, že na půjčce neproděláte. Pakliže na vás na internetu vyskočí levnější úvěr, je lepší dát přednost konkurenci, i přestože samotný proces sjednání nebude na pouhý jeden klik.

Půjčit si pohodlně z domova je čím dál snazší, stále je ale nutné mít na paměti, že úvěr je dobrým sluhou, avšak velmi zlým pánem. Nesjednávejte si tak půjčku jen proto, že vám ji banka dává až doslova pod nos, každému zadlužení by mělo předcházet řádné rozmyšlení a především zvážení, zda je dluh skutečně potřeba. Je nutné si uvědomit, že tak jak rychle lze půjčku získat, stejně tak rychle ji nelze splatit.