Půjčky online - porovnejte si ceny i další parametry

Foto: eVisions Advertising s.r.o.

Sjednat si půjčku online nabízí řadu výhod a zdaleka se nejedná pouze o časovou úsporu. Byť i ta je nezanedbatelná. Půjčky online přináší více možností pro poskytovatele půjček i poptávající. Zatímco prodejci se nemusí trápit vedením kamenných poboček a svou činnost provádí pouze online, jejich zákazníci zase šetří svůj cenný čas i peníze. Online si mohou porovnat více nabídek mezi sebou a vybrat si tak půjčku s nejlepšími parametry.

Srovnání půjček za pár minut

Tuto možnost se Češi naučili velmi rychle používat a netýká se pouze u půjček. Internet umožňuje porovnat si téměř cokoliv, aniž byste museli udělat jediný krok z domu. Nemusí jít pouze o půjčky, ale i porovnání dalších produktů, zboží a služeb. V případě půjček a jiných finančních produktů dokonce existují speciální webové stránky, které se přímo zaměřují na srovnání půjček online.

Výhodou těchto stránek je to, že vám pomohou nejen najít nejlepší půjčku, ale můžete si o ni rovnou zažádat. Půjčku si tak vyřídíte na jednom místě za pár minut. Při porovnávání půjček online odborníci doporučují vedle ceny sledovat také další kritéria a vlastnosti půjček. Která mají na mysli?

Při výběru půjčky se vyplatí sledovat:

  • Cenu půjčky - výše úrokové sazby a RPSN
  • Celkovou cenu půjčku - kolik nakonec za půjčku zaplatíte
  • Výše měsíční splátky
  • Doba splatnosti
  • Poplatky související s poskytnutím a vedením půjčky
  • Sankce za pozdní splácení

Nenechte se zlákat planými sliby

Porovnání vám zabere pár minut vašeho času, nesnažte se tento krok obejít. Poskytovatelé půjček, ať už banky nebo nebankovní společnosti, vám naslibují hodně. Stačí shlédnout pár reklamních spotů a snadno získáte dojem, že být zadlužený je absolutně skvělé. Nenechte se uchlácholit a půjčky si raději předem srovnejte.

Když už se musíte zadlužit, udělejte to, co nejlépe to půjde. Hledejte půjčky s nejnižší úrokovou sazbou a RPSN. Zjistěte si všechny poplatky, které se půjčkou souvisí. Snadno můžete zjistit, že vysoké poplatky činí z na první pohled laciné půjčky velmi drahou záležitost. Zajímejte se také o další možnosti půjčky. Můžete v průběhu splatnosti měnit výši splátky, prodloužit dobu splatnosti nebo na čas přerušit splácení?

Rychlá cesta k nejlepší půjčce

Když už nás okolnosti nebo naše touho přivedou k půjčce, je dobrá zadlužit si nejméně. A právě to nám online srovnávače půjček umožňují. Není to však vše. Srovnávače jsou vybavené také velkým množství filtrů. Snadno si tak najdete pouze takové půjčky, které odpovídají vašim požadavkům. Nemusíte si prohlížet všechny nabídky.

Prostřednictvím filtrů si můžete vybrat pouze bankovní či nebankovní půjčky, nebo se zaměřit na konkrétní typy půjček. Zajímáte se o rychlé půjčky před výplatou? Nebo máte potíže se záznamem v registru, a proto vyhledáváte půjčky bez kontroly v registru? I to je možné. Půjčku si vždy promyslete a nezapomínejte na zásady bezpečného a zodpovědného půjčování. Ušetříte si tak spousty starostí.