Tepelná čerpadla: 5× ANO

Foto: Viessmann,spol. s r.o.

O tepelných čerpadlech se znovu mluví! Není to ovšem stejné téma jako v minulosti – hlučnost. Ta je u kvalitních zařízení minimální. Proto se čerpadla aktuálně těší velké oblíbenosti. Šetří nejen životní prostředí, ale i vaši peněženku. Spotřeba elektrické energie na vytápění je mnohem nižší! O kolik?

65 %

Taková je úspora v porovnání s vytápěním pomocí elektrokotle. Pokud jste doposud topili plynem, můžete díky tepelnému čerpadlu vzduch/voda ušetřit až 50 %. Každý rok tak ušetříte tisíce korun nejen díky nízké spotřebě, ale také díky výhodnější sazbě elektřiny. Tu dodavatelé energií nabízí domácnostem s tepelným čerpadlem.

10 let

Investice do zařízení a stavebních prací, pokud rekonstruujete starší dům, se vám vrátí během 10 let. Odborní prodejci jsou schopni vám přesně vyčíslit pravidelnou úsporu podle ročních vyúčtování.

Až 127 000 Kč

Taková je výše státní dotace, o kterou můžete požádat v rámci Kotlíkové dotace. Ta se vztahuje na čerpadla, která nahradí nehospodárné plynové kotle. 75 000 Kč nabízí program Nová zelená úsporám. O podmínkách dotací se nejvíce dozvíte na vašem krajském úřadě. Nebojte se obrátit na zkušené prodejce, kteří vám s veškerým papírováním rádi pomohou.

35 dB (A)

Hlučnost moderních tepelných čerpadel se snížila díky kvalitním materiálům a vytrvalému technologickému postupu. Nejtišší tepelné čerpadlo na trhu je slyšet jako tikot budíku, který je od vás 2 metry daleko. Tento „hluk" představuje hodnota 35 dB (A), takže se opravdu nemusíte bát pošramocených sousedských vztahů.

120 000 Kč

Při porovnávání nabídek od různých dodavatelů nekoukejte pouze na cenu. Častou praktikou je nalákat zákazníka na nízkou částku, ačkoliv si později bude muset dokoupit nezbytné díly za další desetitisíce korun. Kvalitní tepelné čerpadlo balíčku pořídíte od 120 000 Kč. Více o cenách tepelných čerpadel si přečtěte v tomto článku

Akční letáky