Zapomeňte na nevýhodné zadlužení. S kalkulačkou půjček získáte nejlevnější úvěr

Foto: www.pujcka.co

Vybrat půjčku je celkem věda, ne každý se ve světě financí orientuje na tolik, že si v nepřeberném množství vybere nejlepší půjčku na první dobrou. Jak tedy nenarazit na drahý úvěr a neplatit zbytečně nic navíc?

Jakmile začnete uvažovat o půjčce, vždy je vhodné si srovnat různé nabídky na trhu a zjistit si, jak dluh zatočí s vašimi finančními možnostmi. Samozřejmě nejdůležitějším parametrem, podle kterého většina vybírá úvěr, je úroková sazba. Čím nižší, tím lepší. Avšak pozor, i nulový úrok může stát za tím, že se vám půjčka pořádně prodraží.

Při výběru úvěru totiž velkou roli hrají poplatky, o jejichž výši nejvíce napoví zkratka RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, která představuje celkové náklady spojené s půjčkou. V tomto údaji se kromě úrokové sazby promítají i veškeré poplatky. Na výši RPSN si dejte pozor především u mikropůjček a půjček bez doložení příjmů, ty už ale naštěstí z nabídky většiny poctivých poskytovatelů vymizely.

Za půjčku neplaťte zbytečně nic navíc

Celkové náklady spojené s půjčkou by rozhodně neměly mnohonásobně převyšovat půjčenou sumu. Je proto dobré hledat takový úvěr, který vám zbytečně nezatíží rodinný rozpočet. Ideální je půjčka, kde nezaplatíte nic za sjednání, za vedení a ani za předčasné splacení. Jenže najít takový finanční produkt není žádná sranda.

V nabídce desítek úvěrových poskytovatelů jsou nejrůznější rychlé půjčky, spotřebitelské úvěry, kreditní karty, kontokorenty a online úvěry. Jak tedy zjistit, který bude pro vás ten pravý? Možností je hned několik.

1. Průzkum trhu

Sami si uděláte průzkum trhu, zjistíte, co banky a nebankovní společnosti nabízí, porovnáte jednotlivé úvěrové produkty a vyberete pro vás ten nejlepší. Bohužel tohle řešení vyžaduje hodně času a je zapotřebí umět se vyznat v dané problematice. Rozhodně není pro každého.

2. Finanční specialista

Druhou možností je oslovit poradce, který vám vybere na základě vašich finančních možností vhodný úvěrový produkt. Výhodou finančního specialisty je, že se vyzná v problematice a ví, co je aktuálně k mání na trhu, nevýhodou je, že za jeho pomoc budete muset zaplatit.

3. Online kalkulačka

Posledním řešením je kalkulačka půjček, ta vám nabídne přehled těch nejvýhodnějších úvěrů, kdy na vás pouze bude určit, kolik si chcete půjčit. Získáte na jednom místě informace o desítkách produktů, a to ať už co se týká úroku, RPSN, výše půjčky nebo doby splatnosti.

Zatímco pro někoho může být výběr půjčky snadný, jiný může nad vhodným úvěrovým produktem tápat celé dny i týdny. Pokud si nevíte rady, využijte pomoci, ať už poradců či internetu. Lépe se tak zorientujete na úvěrovém trhu a zaručeně nesáhnete vedle.