Poslední přízvisko lze vysvětlit snadno, Rhodos je dobře znám svou prosluněnou krajinou a léto je tu dlouhé. S druhým přízviskem je to o něco zajímavější, protože název je odvozen od řeckého slova rhodon, tedy růže, spíš než ty tu však najdete právě ibišky. Třetí přízvisko je spjato s bájí o Diovi a Héliovi, bohu slunce. Když Zeus rozděloval Zemi mezi Olympské bohy, na Hélia se zapomnělo, protože nebyl přítomen, Hélios po svém návratu požádal Dia a ostatní bohy, ať mu tedy přidělí zemi, která se vynoří z moře, když souhlasili, tak se z hlubin vod vynořil právě Rhodos a bůh slunce ho zalil svojí září. Není tedy divu, že Rhodos je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů.

Ostrov vás totiž neuchvátí jen legendami, ale také dokonalými plážemi a průzračným mořem. Východní pobřeží omývané Středozemním mořem je vhodné pro odpočinek, koupání a šnorchlování, pláže jsou tu písčité a vstup do vody pozvolný, kdežto západní stranu ostrova, kterou obklopuje Egejské moře, milují surfaři. Rhodos je vyhlášenou destinací pro windsurfing a kitesurfing. Na plážích naleznete několik škol a center s půjčovnami vybavení. Nejznámější centrum pro kitesurfing je v Prasonisi na jižním cípu ostrova, kde se setkávají obě moře, které ostrov obklopují. Potápěči je velice vyhledávaná zátoka v oblasti Kalithea, kam lze s CK Blue Style absolvovat celodenní výlet jehož součástí je potápěčský mini kurz.

Za nejhezčí bývá označována pláž Tsambika v zátoce Archangelos, nad níž se tyčí kopec se stejnojmenným klášterem, ke kterému vede 300 schodů a od kterého je krásný výhled na zátoku a okolí. Druhou úchvatnou pláží je Fourni kousek od trosek hradu Monolithos, tato pláž je ovšem oblázková. Z dalších lze zmínit pláž Anthony Quinna a hned vedle ní pláž Ladiko Bay.

Rhodos se kromě pláží pyšní také horami, lesy a olivovými háji. Mezi přírodní zajímavosti patří Údolí motýlů neboli Petaloudes nacházející se ve vnitrozemí. Přírodní rezervací protéká říčka, která zde vytváří příjemné mikroklima, a během určité části roku zde můžete vidět roje motýlů přástevníka kostivalového. Dalším oblíbeným přírodním místem je údolí Sedmi pramenů ležící mezi městy Kolymbia a Archipoli. Přírodní park vede podél potoka, který mizí v dlouhém tunelu. I ten je možné projít, avšak připravte se na vodu sahající asi po kotníky. Na konci tunelu se nachází malé jezírko.

Jedinečným lákadlem Rhodosu jsou jeho pamětihodnosti. Na ostrově najdete antické památky, zbytky budov rytířského řádu johanitů a pozůstatky staveb z dalších období. V horách najdete byzantské chrámy a na pobřeží četné zříceniny křižáckých hradů – na východním pobřeží najdete zříceniny hradů Feraklos a Lindos, na západním pak Monolithos a Kritinia. Významnou stavbou je taky již zmíněný klášter Moni Tsambika zasvěcený Panně Marii z Tsambiky, ke kterému se vážou legendy. Z antických pozůstalostí lze jmenovat Kamiros, areál antického města, kde najdete zbytky domů, chrámů a lázní. Zajímavý a vyhledávaný je také vyhlídkový kříž na pahorku nad městem Filerimos.

K nejvíce navštěvovaným městům patří Rhodos a Lindos. Po Rhodosu, hlavním městě jehož dominantou jsou dlouhé středověké hradby s několika branami, můžete absolvovat okružní jízdu s CK Blue Style, během které navštívíte ty nejznámější a nejzajímavější místa jako tři větrné mlýny, rhodskou Akropoli se zbytky Amfiteátru, Apollonova chrámu a chrámu bohyně Athény, místo v přístavu Mandraki, kde podle legend stával jeden ze sedmi divů světa – Rhodský kolos (socha boha slunce Hélia). Dnes zde na dvou pilířích stojí bronzovésochy laně a jelena. Součástí prohlídky je také Staré město zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Najdete zde známou Rytířskou ulici a Palác Velmistrů. Pro milovníky muzeí lze zmínit Archeologické muzeum a Muzeum moderního řeckého umění.

Lindos, dříve významné náboženské centrum, je znám především pro svou krásnou Akropoli, z níž je velice pěkný výhled nejen na město, ale také na Středozemní moře. K Akropoli lze vystoupat pěšky nebo se nechat za poplatek vyvézt na oslovi. Na vrcholu naleznete pozůstatky chrámu Athény Lindie, které obklopuje johanitská pevnost z 15. století, ruiny římského chrámu nebo byzantský chrám sv. Jana. Zajímavá je i procházka historickou částí městečka s návštěvou chrámu Matky Boží.

Rhodos ležící jen 9 km od pobřeží Malé Asie je pro svou nádhernou, prosluněnou krajinu považován za jeden z nejpůsobivějších ostrovů Řecka. Uchvátí vás svými plážemi a mořem, památkami i romantickými zákoutími. Jednoduše řečeno je skvělou destinací pro odpočinkovou, romantickou, poznávací či sportovní dovolenou.