Ivanka Trumpová. V Berlíně ji vysyčeli

David Halatka | 26. 4. 2017
Ivanka Trumpová
Ivanka Trumpová, dcera republikánského prezidentského favorita Donalda Trumpa a jeho někdejší české manželky Ivany, musí stáhnout svou kolekci šátků, které kvůli přílišné hořlavosti ohrožují zákazníky.
Donald Trump s ženou Melanií a dcerou Ivankou.

Ivanka, dcera prezidenta Trumpa se včera zúčastnila berlínské schůzky W20 - jedná se o „stínové" jednání při summitu zemí  G20. Dostalo se jí nevlídného přijetí. 

Trumpova dcera Ivanka se zapojila do jedné z panelových diskusí na téma „Inspirující ženy: Zvyšování podílu žen v podnikání". Partnerkami do debaty jí byly Angela Merkelová, šéfka Mezinárodního měnového fondu Christina Lagardová či nizozemská královna Maxima. Nevole publika se Trumpové dostalo pokaždé, když obhajovala politiku svého otce. Ozývalo se hlasité syčení, hučení i pískot.

Ivanka Trumpová končí s byznysem. Bude naplno radit otci v prezidentování
Svět

Ivanka Trumpová končí s byznysem. Bude naplno radit otci v prezidentování

Rozruch též přinesla Ivančina slova na téma "můj otec je člověk rozhodnutý napomoci ženám k plné rovnoprávnosti. Rovněž do své administrativy přijal mnoho žen". V čerstvé paměti jsou ovšem Trumpovy sexistické a machistické výroky během volební kampaně, včetně toho, že moderátorku jedné z debat počastoval poznatkem: "nejspíš má své dny".

Vltava Labe Media cílí svou novou magazínovou přílohou na ženy
Byznys

Vltava Labe Media cílí svou novou magazínovou přílohou na ženy

Některé západní politiky ale zaujal jiný aspekt Ivančiny mise. "Jsem snad jediný, komu hlava neber, že by měla dělat kancléřka Merkelová politiku s někým, jako je dcera Donalda Trumpa?" ptá se nejen německý europoslanec Lars Klingbeil.

Úvěrové firmy jako predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí
Publicistika

Úvěrové firmy jako predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Ivanka Trumpová je neplacenou zaměstnankyní Bílého domu a má v prezidentském sídle ve Washingtu vlastní pracovnu. Během prezidentské kampaně vydatně podporovala otce a zmírňovala jeho agresivní tvář.

Tagy Angela Merkelová Berlín Bílý dům Donald Trump G20 Ivanka Trumpová Mezinárodní měnový fond