„Celý můj život mě provází hlavolamy a logické úlohy. Za tu dobu už mám spoustu zkušeností, které bych nyní rád předal budoucím generacím. A tak jsem něco málo přes rok pracoval na knížce hlavolamů. Je plná logických a matematických úloh a má za cíl zábavnou formou naučit čtenáře logicky myslet,“ uvedl Hojer.

Krásná věda

Kniha má ukázat, že matematika je krásná věda a když se k ní přistupuje logicky, nemůže nikomu dělat větší problémy.

„Každý rok se před létem opakuje ta samá zpráva o tom, jak byla matematika opět nejméně úspěšným maturitním předmětem. To mě vždycky rozesmutní. Moje knížka je plná logických a matematických hlavolamů a díky názorným postupům naučí čtenáře zábavnou formou logicky myslet,“ vysvětlil Hojer.

Každá kapitola obsahuje popis a návod, jak hlavolam řešit, dále cvičný příklad s řešením a řadu cvičných příkladů. Nedílnou součástí je i česko-matematický slovník. Knížkou bude provázet Jindra Hojer v kreslené podobě a bude čtenářům radit, jak dané úlohy efektivně řešit.

S prosbou o pomoc s vydáním knížky se Hojer obrátil na širokou veřejnost, a to prostřednictvím kampaně na webu Hithit.

„Za napsání knížky nechci žádný honorář, ve svém věku už peníze nepotřebuji a grafické ztvárnění a sazbu celé knihy bere na svá bedra vydavatel. Částka je určena pouze na zajištění tisku a distribuce knížek. Pevně věřím a doufám, že dárkem k mým 95. narozeninám mi bude fakt, že bude kniha dělat radost v knihovnách českých školáků a studentů,“ popsal Hojer.

Bonusová kniha

A odezva od lidí byla úžasná. Celkem přispělo 662 lidí a vybralo se 289 620 korun. Cílová částka přitom byla pouze 87 500 korun. Díky tomu bude moci být náklad tisku vyšší, bude použita lepší formu vazby a navíc dojde k rozšíření obsahu o další, bonusovou knihu.