V emailu, který publikoval časopis Entertainment Weekly, se hackeři hlásí ke krádeži 1,5 terabytů dat. Aby svým slovům dodali na věrohodnosti, zveřejnili na internetu nové epizody seriálů Ballers a Room 104 s tím, že víc materiálů vydají "brzy". Uvedla to BBC.

Zdroj: Youtube

"Ahoj, lidi. Právě se odehrává největší únik v éře počítačového prostoru," napsali hackeři ve zveřejněném mailu.

Podle dalších zpráv se jeví, že mezi další ukradené položky patří scénář čtvrtého dílu aktuální sedmé řady seriálu Hra o trůny, který je vlajkovou lodí HBO. Tento díl by měl být odvysílán v příštím týdnu. BBC ale uvedla, že zatím nedokáže ověřit, zda hackeři mají opravdu všechno, co tvrdí.

Podle publikovaného emailu se hackeři dožadují pozornosti a nabízejí další položky ze svého seznamu tomu, kdo jim zajistí nejlepší pokrytí. "S tím, kdo to bude nejlíp šířit, uděláme interview," tvrdí skupina.

HBO zatím jen potvrdila, že zaznamenala "počítačový incident", ale bez bližších podrobností, o co vlastně šlo. "Ihned jsme zahájili vyšetřování a spolupracujeme s bezpečnostními složkami a externími firmami zaměřenými na počítačovou bezpečnost. Ochrana dat je pro nás nejvyšší priorita a bereme vážně zodpovědnost za data, která spravujeme," uvedl předseda a výkonný ředitel Richard Plepler v emailu zaměstnancům HBO.