Vědci tak možná mají důkazy, že další vesmír skutečně existuje. Jen v něm čas plyne jinak, než jsme mysleli. 

Vědci objevili v Antarktidě podivné částice

Paralelní vesmíry jsou ožehavým tématem všemožných sci-fi filmů, kde jako by existovaly odevždycky. Důkazy o tom skutečném pak mají vědci už  pár let. A nyní možná objevili něco, v co asi ani sami nedoufali. Objevili totiž vesmír, kde čas plyne pozpátku.

Začalo to obyčejnými experimenty, které měly v Antarktidě detekovat kosmické záření. Během nich však vědci učinili nevídaný objev. Paralelní vesmír, ve kterém ale fyzikální zákony jdou přesně naopak těm našim. 

Vědci objevili podivné částice vysokoenergetické frekvence. Ty měly vystupovat přímo z centra Antarktidy. A tady nastalo to pravé dilema. Částice, které vědci totiž do této doby znali, a které měli detekovat případný paralelní vesmír, by ale musely přicházet právě z vesmíru. Ne vystupovat z naší Země. "Detekovat těžší částici - tau neutrino - vycházející 'nahoru' ze Země by znamenalo, že tyto částice ve skutečnosti cestují v čase zpět," uvedl jeden z výzkumných vědců. .

Mohou pocházet z míst, kde čas plyne pozpátku

Pokud by se tato prognóza skutečně potvrdila a nalezené částice by byly důkazem vesmíru, kde čas plyne pozpátku, byl by takový druh paralelního nesmíru zřejmě výsledkem velkého třešku. K němu došlo zhruba před 13 miliardami let. V té době by tedy musel vzniknout nejen tento vesmír, ale i ten náš. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

"Byl učinen podivný objev. Od té doby neustále zkoumáme, jak tomu je. Byly předloženy nejrůznější návrhy, které mají kořeny ve známé fyzice a vysvětlují tento matoucí signál, a všechny byly bohužel vyloučeny. To, co zbylo, je ve svých důsledcích šokující. Vysvětlení tohoto signálu vyžaduje existenci převráceného vesmíru, který vznikl při stejném velkém třesku jako ten náš a existuje paralelně s ním. V tomto zrcadlovém světě je kladné záporné, levé je pravé a čas běží pozpátku."

Výsledky týmu jsou tedy prozatím teoriemi, které je nutno dalšími věděckými procesy uvést na pravou míru. Aby se dalos  jistotou říci, o co přesně jde.

Podle experimentálního částicového fyzika Peter Gorham, hlavního autora dokumentujícího tento jev, by mohlo jít o jakousi převrácenou spršku kosmického záření. I tu je ale třeba potvrdit. A na to je potřeba čas a jasných důkazů. 

Zdroje: https://www.dailymail.co.uk, www.livescience.com, https://www.cnet.com/