Smutný konec komika

Život českého komika Jiřího Wimmera byl na hony vzdálený jakémukoli humoru. Komik dlouhou dobu bojoval s depresí a stavy pochroumané duše s oblibou léčil alkoholem. 

Alkohol však nebyl hlavní příčinou jeho skonu. Jiří Wimmer zemřel pod koly autobusu. Právě tato událost nakonec uzavřela komikovu bouřlivou životní pouť. 

Wimmer se narodil do rodiny, kde se deprese dědila z generace na generaci. Nemoc, kterou měli Wimmerové jako rodinnou diagnózu, se nakonec stala osudnou také Jiřímu. Dětství prožil v poklidu. S příchodem puberty však Jiřího začaly přepadat podivné stavy, které požíraly všechny pozitivní myšlenky. 

Jiří byl dítě plné energie a ctižádosti. Již jako malý bavil svým osobitým humorem nejen celou svou rodinu, ale především kamarády ve škole. Ačkoli se prosadil jako komik, Jiřího celoživotním snem bylo ztvárňovat vážné charakterní role. 

Své herecké umění začal Jiří rozvíjet hned na DAMU. Poté svůj talent násobil především na prknech, která znamenají svět. V divadle, kde hrál, se setkal například s Luďkem Sobotou nebo Vladimírem Pucholtem, se kterými je od té doby pojilo celoživotní přátelství. 

Nešťastná náhoda

Ačkoli byl Jiří znamenitým divadelníkem, který dosáhl řady úspěchů, toužil po vážné filmové roli. Jako ambiciózní člověk chtěl jediné: Proslavit se na filmovém plátně. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Přestože měl velkou snahu hrát a prosadit se, dostal se pouze k menším rolím. Zahrál si v několika filmech, jeho role však nebyly tak velké, jak očekával. 

Právě malé role neumožnily Jiřímu plně se prosadit v roli filmového herce a komika. Jiří také toužil po vlastní televizní show, jeho plány ale nevyšly z důvodu nedostatečného zájmu televizí. Nenaplněnost a neschopnost stát se hercem velkého formátu pak vedly k prohloubení Wimmerovy závislosti na alkoholu. 

Neustále navyšoval množství toho, co vypil. Jeho vztah k alkoholu postupně získával na intenzitě. Alkohol se stal Jiřího nejlepším přítelem a také způsobem, kterým potlačoval deprese a pocity méněcennosti. 

K prohloubení problémů s alkoholem přispěly také drobné osobní neúspěchy a ne příliš fungující vztahy. Partnerství s jeho dvěma manželkami Sváťou a Jitkou byly komplikované, a jeho boj s alkoholem se každým dnem stával silnějším.

Wimmer se několikrát pokusil o sebevraždu. Chtěl uniknout životu plnému rozporů, úspěchů na jedné straně a bolesti a osamělosti na straně druhé. Závislost na alkoholu a deprese nakonec přispěly k Wimmerově tragické smrti pod koly autobusu. 

Opilý se pokoušel přelézt zábradlí na dejvickém Vítězném náměstí, ztratil rovnováhu a přepadl přes zábradlí ve chvíli, kdy místem projížděl autobus. Byl na místě mrtvý. Hloupou náhodou tak český herec a komik přišel o život. 

Zdroje: cs.wikipedia.org, www.csfd.cz, zivotopis.osobnosti.cz