Dodnes totiž nevíme, jak jej přesně interpretovat. Proč? Podívejte se sami na záhadné hlavy v krajině, které vypadají jako součást přírody. Všechny výtvory v Marcahuasi vyvolávají dojem umění pocházejícího z jiného světa. Sochy lidí a zvířat stojící na břehu umělého jezera, často orientované přesně na východ, mohou být podle jejich objevitele, peruánského průzkumníka Daniela Ruza, možná chrámové komplexy.

Možná jsou však zmíněny již v bibli.

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Podivné hlavy staré jako lidstvo samo

Marcahuasi je nehostinná náhorní plošina v Andách, vzniklá sopečnou reakcí, asi 60 km východně od Limy. Leží v pohoří, které se zvedá na pravém břehu řeky Rímac a dominuje krajině ve výšce 4 000 m n. m. Je spalovaná sluncem, rozpukaná nedostatkem vláhy a bičována větrem.

Právě zde najdeme podivuhodné tvary lidských tváří a zvířat viditelné v žulových skalách. Podobných tvarů se zde nachází několik stovek. Navíc lze předpokládat, že se jedná o přírodní útvary, které ale vypadají jako umělecká díla.

Podivné útvary prozkoumal poprvé Daniel Ruzo v 50. letech 20. století.

Náhorní plošina má rozlohu asi 4 km² a na ní se tyčí unikátní soubor obrovských žulových skal se zvláštními tvary připomínajícími lidské tváře, zvířata a náboženské symboly. Ty jsou však opředeny záhadami a vědeckými teoriemi. O této oblasti totiž vlastně nic nevíme.

Podivné „sochy“ bez minulosti

Sochy, nebo jak zvláštní útvary nazvat, jsou velmi staré a jejich kořeny sahají mnohem dále než k Inkům a možná k historii lidí vůbec.

Jejich historie se však v mnohém vztahuje k samotné bibli a připomíná zánik bájné Sodomy a Gomory. I Marcahuasi vypadá tak, jako by se zde odehrála podobná katastrofa. Na její památku zde ti, kdo ji přežili, vybudovali důmyslnou zavlažovací soustavu, jejímž základem bylo dvanáct umělých jezer.

Vznikl zde nádherný ráj, který však pomalu vyschl a do dnešních dní se dochovala jen malá část celého původně obrovského komplexu, v čele se čtyřmi obrovskými hlavy, představujícími indiána, Semitu, černocha a příslušníka jakési neznámé rasy. Kromě toho jsou zde i podobizny želv, ropuch, sov, ryb a objímajících se milenců, ale i velbloud, býk, Iev, gorila a skupina slonů. Jenže tato zvířata zde ve čtvrtohorách nikdy nežila… A co víc, na jednom z pahorků najdeme i dinosaury, steposaura a todoxona, tedy zvířata z dob před sto padesáti milióny lety!

Podívejte se sami:

Zdroj: Youtube

Záhad je mnohem více

Čtyři hlavní tváře mají také své míst v bibli, když kniha Ezechiel vypráví o tom, co konspirační teoretici nazývají setkáním s mimozemšťany. Místo se navíc chová zvláštně o slunovratu, kdy přesně 21. června úhel paprsků dopadajících na stěnu vytváří podivné nápisy, matematické vzorce a znaky, čtverce, trojúhelníky, kružnice, hyperboly, paraboly. I když je jinak povrch skály zvětralý a porušený, právě tyto černé body odolaly zubu času. Jsou to symbly, nebo jen náhoda?

Kromě biblických výjevů a výjevů z prvních okamžiků života na Zemi jsou zde však viditelné i postavy pocházející jakoby od břehů Nilu – sfingy a sochy egyptských bohů a bohyň.

Je možné, že Marcahuasi i další zatím neobjevená místa v Peru, znal Inka Tupac Yupanguí a Inkové o nich tvrdí, že je „vytvořili bílí lidé z hvězd… stvořili je k obrazu svému a k obrazu cizích národů, které žijí na čtyřech světových stranách…“

Nevíme však ani dnes, kdo je stvořil, zdali mimozemšťané nebo příroda přirozenou erozí.

Zdroje: www.zahadyzivota.cz, en.wikipedia.org/wiki/Marcahuasi