Poznejte lépe sami sebe

Optická iluze odhaluje, zda je pro vás důležitější prosazovat sociální spravedlnost a brát všechno možná až příliš vážně, nebo šířit smích, protože s ním je svět vždy o něco lepší.

Tento zábavný optický test zanechává lidi v údivu, protože nenásilně odhaluje jejich skutečnou osobnost.

Není na tom nic náročného. Jediné, co musíte udělat, je vybrat si, zda na obrázku vidíte kachnu, nebo zda se vám jako první zjevil králík. V závislosti na tom pak zjistíte, zdali máte smysl pro humor nebo snad berete život až příliš vážně. 

Každý jsme jiný. Někdo si přeje zlepšit svět přesným dodržováním morálních zásad, jiný tuší, že život je sám o sobě dost složitý, proto brát věci s humorem je jedinou cestou, jak se nezbláznit.

Za tímto optickým klamem stojí specialistka na optické iluze Mia Yilin, která pravidelně udivuje publikum sociálních médií svou mimořádnou schopností určit osobnostní rysy každého z nás. Komentáře na přesnost její interpretace jsou tomu důkazem: „Velmi přesné! Jak to ví?!" nebo:To je tak přesné, neuvěřitelné!".

Co tedy vidíte? 

Pro ty, kteří si jako první všimli kachny, platí, že jsou lidmi se silným sklonem ke spravedlnosti a vytrvalou snahou být ctnostným člověkem. Podle Mii jsou to lidé, kteří se zasazují o dodržování morálních zásad, a to za všech okolností.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

„Máte bystrý smysl pro detail a málokdy vám něco unikne bez povšimnutí. Díky své bystrosti dokážete rozpoznat, když někdo podvádí nebo se dopouští nečestných aktivit," uvádí Yilin. 

Naopak ti, kteří si jako první všimli králíka, mají velký smysl pro humor. Jejich hlavním životním posláním je vyvolat v ostatních smích. Jejich legrační reakce a dobře načasované vtipy rozzáří všechny, kteří jsou v jejich blízkosti.

„Váš humor často funguje jako ochranný štít, který brání konfrontaci s traumaty z minulosti a hlubšími emocemi, protože se neradi cítíte zranitelní," uvádí Yilin s tím, že takoví lidé často za svůj neutuchající humor schovávají své trápení a smutky. Proto je důležité najít v každé situaci potřebný balanc. 

Optické iluze nejsou pouze způsobem, jak se zabavit, když se nudíme, jsou také fascinujícím nástrojem pro lepší sebepoznání. 

Zdroje: www.express.co.uk, www.the-express.com, www.msn.com