Samsung představil nový Galaxy Note, jímž se chce odstřihnout od loňských malérů

Jaroslav Krupka | 23. 8. 2017
Uvedení Samsung Galaxy Note 8
Uvedení Samsung Galaxy Note 8
Uvedení Samsung Galaxy Note 8

/ VIDEO / Firma Samsung ve středu slavnostně odhalila svůj nový model mobilního telefonu Galaxy Note 8. Ten má dát konečně zapomenout na loňský globální debakl s vybuchujícími bateriemi a současně představovat výzvu pro iPhone 8 od konkurenčního Applu.

Když Samsung před pěti lety představoval první Galaxy Note, zdůraznil, že je prvním světovým výrobce smartphonů, který vyrábí "phablety" tedy chtré telefony, které v sobě kombinují funkce smartphonu a tabletu. Při prezentaci jeho poslední verze ale šéfové firmy především děkovali lidem, že se od této značky po loňském maléru neodvrátili.

Zdroj: Youtube

Smartphone Galaxy Note 7 vstoupil na trh loni v srpnu a stejně jako letos měl konkurovat nejnovějšímu telefonu iPhone od americké společnosti Apple. Velice rychle se ale ukázalo, že baterie Galaxy Note nejsou bezpečné a telefony vybuchují. Už začátkem září tak musel Samsung začít stahovat nové telefony z trhu. Zpočátku je měnil za verzi, kde měl být problém s bateriemi vyřešen, ale když se objevily zprávy, že se vzněcují i vyměněné přístroje, Samsung prodej modelu Galaxy Note 7 definitivně vzdal a ukončil jeho výrobu.

Kritická chyba u Samsungu. Telefony bez vyžádání rozesílají fotky
Ekonomika

Kritická chyba u Samsungu. Telefony bez vyžádání rozesílají fotky

"Nikdo z nás nikdy nezapomene na to, co se stalo v loňském roce. Ale nikdy nezapomenu ani na miliony oddaných a ke značce loajálních zákazníků, kteří u nás přesto zůstali. Takže mi dovolte, abych vám vyjádřil svou nejhlubší vděčnost," řekl podle agentury AFP šéf Samsungu pro mobilní komunikace DJ Koh.

Jak zničit 4 miliony mobilů? Samsung čelí historické výzvě
Byznys

Jak zničit 4 miliony mobilů? Samsung čelí historické výzvě

Galaxy Note 8 je prvním zařízením tohoto výrobce s duálním fotoaparátem na zadní straně, který má dvojitý optický zoom. Design vychází z půl roku starého Galaxy S8, k němuž přibylo dotykové pero S Pen pro kreslení nebo psaní na dotykových obrazovkách.

Nový Samsung Galaxy Note se objeví v obchodech 15. září, ale už teď je možné si jej i v Česku předem zamluvit. Galaxy Note zde má být dostupný ve dvou barevných variantách – černé Midnight Black a zlaté Maple Gold, a zároveň ve verzích Single SIM a Dual SIM. Doporučená maloobchodní cena je 26 999 Kč za 64GB verzi.

Tagy AFP Apple Česko iPhone Samsung