Samsung představil nový Galaxy Note, jímž se chce odstřihnout od loňských malérů

Uvedení Samsung Galaxy Note 8

Uvedení Samsung Galaxy Note 8

Foto: ČTK/DPA

/ VIDEO / Firma Samsung ve středu slavnostně odhalila svůj nový model mobilního telefonu Galaxy Note 8. Ten má dát konečně zapomenout na loňský globální debakl s vybuchujícími bateriemi a současně představovat výzvu pro iPhone 8 od konkurenčního Applu.

Když Samsung před pěti lety představoval první Galaxy Note, zdůraznil, že je prvním světovým výrobce smartphonů, který vyrábí "phablety" tedy chtré telefony, které v sobě kombinují funkce smartphonu a tabletu. Při prezentaci jeho poslední verze ale šéfové firmy především děkovali lidem, že se od této značky po loňském maléru neodvrátili.

Zdroj: Youtube

Smartphone Galaxy Note 7 vstoupil na trh loni v srpnu a stejně jako letos měl konkurovat nejnovějšímu telefonu iPhone od americké společnosti Apple. Velice rychle se ale ukázalo, že baterie Galaxy Note nejsou bezpečné a telefony vybuchují. Už začátkem září tak musel Samsung začít stahovat nové telefony z trhu. Zpočátku je měnil za verzi, kde měl být problém s bateriemi vyřešen, ale když se objevily zprávy, že se vzněcují i vyměněné přístroje, Samsung prodej modelu Galaxy Note 7 definitivně vzdal a ukončil jeho výrobu.

"Nikdo z nás nikdy nezapomene na to, co se stalo v loňském roce. Ale nikdy nezapomenu ani na miliony oddaných a ke značce loajálních zákazníků, kteří u nás přesto zůstali. Takže mi dovolte, abych vám vyjádřil svou nejhlubší vděčnost," řekl podle agentury AFP šéf Samsungu pro mobilní komunikace DJ Koh.

Samsung stahuje telefon Galaxy Note 7. Ilustrační foto.

Jak zničit 4 miliony mobilů? Samsung čelí historické výzvě

Galaxy Note 8 je prvním zařízením tohoto výrobce s duálním fotoaparátem na zadní straně, který má dvojitý optický zoom. Design vychází z půl roku starého Galaxy S8, k němuž přibylo dotykové pero S Pen pro kreslení nebo psaní na dotykových obrazovkách.

Nový Samsung Galaxy Note se objeví v obchodech 15. září, ale už teď je možné si jej i v Česku předem zamluvit. Galaxy Note zde má být dostupný ve dvou barevných variantách – černé Midnight Black a zlaté Maple Gold, a zároveň ve verzích Single SIM a Dual SIM. Doporučená maloobchodní cena je 26 999 Kč za 64GB verzi.