Jak ve filmech Snídaně u Tiffaniho nebo James Bond. V Brně vznikl unikátní hotel

Otevření Hotelu, který neexistuje v Lídlově domě na Zelném trhu.

Otevření Hotelu, který neexistuje v Lídlově domě na Zelném trhu.

Foto: Deník / Klára Vašíčková

/FOTOGALERIE/ Bar v podzemí, bistro s domácím chlebem nebo hotel inspirovaný filmy z šedesátých let. Lídlův dům na Zelném trhu v Brně se v neděli po tříleté rekonstrukci otevřel návštěvníkům. Ti se tam mohou zastavit jak na rychlou svačinu, tak na celonoční dobrodružství.

Pokoj v nevšedním hotelu si už rezervují první zájemci. Určený však není k odpočinku, naopak vybízí k aktivitě.

„Pokoje jsou pro páry. Provází je hlas vypravěče, který jim dává tipy, jak strávit večer. Máme tu pokoj inspirovaný filmem Zvětšenina o fotografovi a modelce, bondovkou Goldfinger nebo třeba Posledním tangem v Paříži. Zatím jsme otevřeli pět pokojů a ještě dalších pět bude následovat,“ sdělil člen realizačního týmu Tomáš Studený.

Hudebně a motoristicky laděné pokoje, ale i „prezidentské“ apartmá nebo pokoj zasvěcený Baníku Ostrava. To nabízí nový Retro Hotel Garage. Jaké jsou první reakce nocležníků z řad známých hudebníků? „Tak to jsme nikde jinde neviděli...“

To musíte vidět: Ostrava má hotel, který jinde nenajdete. Co pokoj, to unikát!

Hotel je specifický také v tom, že je bez obsluhy. Zájemci si objednají pokoj na internetu a přístupové údaje si vyzvednou v dolní části domu.

O strávení noci v jednom z pokojů uvažuje také Jan Sůra s přítelkyní, kteří si přišli hotel při jeho otevření prohlédnout. „Líbí se nám právě pokoj inspirovaný Snídaní u Tiffanyho,“ dodal Jan Sůra.

Chléb z řemeslné pekárny

V přízemí si lidé užijí kousek přírody v podobě vertikální zahrady, k tomu zakousnou třeba domácí chléb z řemeslné pekárny a cukrárny Elsner bistro. „Využíváme především čerstvé suroviny. Náš jídelníček je jednoduchý,“ popsala majitelka Simona Elsnerová.

Kdo bude mít chuť na něco ostřejšího, sleze pár schodů do baru Slast, který se vine sklepením. Čeká na něj útulné doupě.

Architekti Jakub Roleček a Jiří Vojtěšek nafotili kampaň v krojích

Brněnští architekti se nechali nafotit v moravských krojích, aby zaujali vinaře