Ruiny u španělského pobřeží

Britská soukromá společnost Merlin Burrows z North Yorkshire zkoumala bažinatou lokalitu ve španělském národním parku Doñana. Kdysi byla pod hladinou moře a již dříve v ní byly objevené ruiny, které jsou dle odborníků řecké nebo římské. Merlin Burrows na svých stránkách píše: „S naprostou přesností najdeme vše, co bylo ztracené, zapomenuté nebo ukryté…“ Pro společnost pracují historici, námořní archeologové a specializovaní výzkumníci. Pomocí „hloubkových průzkumů“ pátrají po pokladech, lodích a letadlech a vyhledávají možné archeologické lokality.

Jejich výzkum pomocí „jedinečných technik satelitního průzkumu, leteckých snímků, Google Earth i zkoumání "in situ“ v doñanské lokalitě ukázal, že ruiny, které objevili, jsou pozůstatky města Atlantidy, protože zcela odpovídají Platónově popisu. Nejen to, že civilizace, která město obývala byla „… neuvěřitelně vyspělá a mnohem starší, než řecká či římská,“ citoval tehdy tisk slova námořního historika společnosti Tima Akerse.

Mohlo jít o Atlantidu (?)

Město Atlantida mělo mít ve středu zmizelého kontinentu obrovskou přístavní hráz dlouhou 50 stadií, což je asi devět kilometrů, velké vstupní pilíře a chrám boha Poseidona. A hlavně obrovské kruhové vytesané ostrovní stavby. Pozůstatky toho všeho, a hlavně obrovské kruhy, odborníci z Merlin Burrows pomocí svých zkoumání objevili.

A co víc? Analýza odebraných vzorků z hráze ukázala zcela neznámý a jedinečný typ cementu, zelenomodrá patina z některých ruin pak neznámou starověkou metalurgii. „Platón podrobně popisuje patinu na budovách a stavbách měst a chrámů tvořících tento komplex,“ uvedl Akers. Stáří nálezů odborníci společnosti odhadem datují do doby před 10 000 až 12 000 lety, což také odpovídá době Platónovy Atlantidy.

Merlin Burrows, také tvrdil, že díky snímkům ze satelitů badatelé společnosti našli důkazy, že byla mohutná hráz zničená obrovským přílivem vody – tsunami. Čímž prokázali zánik ztracené Atlantidy. „Je to unikát, nikde na světě není nic podobného a stavby přesně odpovídají Platónovým rozměrům bez jakýchkoli odchylek. Je to naprosto přesné,“ potvrdil Akers. Společnost uvedla, že bude v průzkumech dále pokračovat a jednou provždy prokáže, že ztracená civilizace Atlanďanů existovala.

Na následujícím videu můžete zhlédnout objevení Atlantidy společností Merlin Burrows:

Zdroj: Youtube

Otazník…

Na podzim roku 2018, kdy o této skvělé zprávě informovaly mnohé internetové časopisy, generální ředitel společnosti Merlin Burrows Bruce Blackburn uvedl, že je jejich tvrzení velmi odvážné, že jedni budou tvrdit, že je to skvělé, druzí, že je to nesmysl. Měl pravdu. Po uveřejnění se do nich „obuli“ mnozí vědci. Poukázali nejen na to, že je Platónova Atlantida pravděpodobně jen kritickou alegorií na války a dobývání, ale hlavně, že Merlin Burrows nepředložila žádný odborný článek, žádnou studii či podrobné informace o metodách jejich analýz a výzkumu.

A bylo ticho po pěšině…

Články o objevení Atlantidy zaujaly i amerického archeologa Carl Feaganse. Jak uvádí v časopise Archeology Review, pomocí Google Earth hledal na mapách „kruhy“ ze snímků Merlin Burrows, které společnost pod bažinou objevila. Našel je. Ale zdálo se, že nevypadaly starobyle, jejich okraje byly „ostré“. Posouval se proto v aplikaci Google Earth o několik let zpět. A kruhy se už neobjevily. Poté pomocí klíčových slov na Google našel odborný článek, kde se psalo, že právě v místě, kde Merlin Burrows našel ztracenou Atlantidu byly v letech 2004-2005 umístěné kruhové experimentální nádrže pro výzkum zooplanktonu.

Další uchazeč o ztracenou Atlantidu je opět ztracený. Nebo snad ne? Možná ji někdy někdo objeví, Do té doby zůstane jen v Platónových spisech.

Zdroje: www.dailymail.co.uk, www.express.co.uk, ahotcupofjoe.net