Během renovace kašny v belgickém městě Verviers se dělníkům povedl úchvatný objev.

Dělníci našli ve fontáně zinkovou truhličku z 19. století

Když dělnící objevili dutý kámen, zavládlo nadšení, že možná objevili něco ohromujícího. Přece jen se jim povedlo nalézt kus historie. Uvnitř kamene byla malá zinková truhlička, která byla datována do 19. století.

Truhlička se nacházela v horní části kašny za bustou Pierra Davida. Byla v naprosto zachovalém stavu a na boku měla rytinu s Davidovým jménem.

Pierre David byl pro Verviers významnou osobou. Byl zvolen úplně prvním starostou nezávislé Belgie. Psal se rok 1830. Dělníci tak skutečně objevili něco, co je z pohledu Verviers historicky cenné. I tak má ale tento nález svá úskalí.

Když ji otevřeli, zděsili se

V zinkové truhličce, která byla hlavním předmětem tohoto nálezu, však čekalo nemilé překvapení. Bylo v ní uloženo Davidovo srdce. Tím se potvrdila legenda, která se desítky let předává z generace na generaci a která vypráví, že v místní kašně se nachází srdce starosty města.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

"Před několika dny dělníci objevili kámen, ve kterém se nacházela kovová schránka obsahující srdce bývalého starosty Pierra Davida," vysvětlilo město Verviers ve svém prohlášení. V něm město zároveň dodalo, že "překvapivý objev" byl učiněn během demontáže a renovace Davidovy kašny.

Aby se srdce zachovalo, bylo uloženo ve sklenici s alkoholem. Následně bylo vloženo do zinkové truhličky a "pohřbeno" v kašně, která byla slavnostně otevřena již roku 1883. Tedy 44 let po smrti starosty města.

V mezidobí, kdy kašna ještě nebyla postavena a Davidovo srdce bylo třeba někde uchovat, posloužila k těmto účelům místní radnice.

Podle dochovaných záznamů mělo být Davidovo srdce v kašně uloženo navždy. Aby se vědělo, že první starosta nezávislé Belgie nikdy tak úplně neodešel.

Rakev se srdcem bude podle města vystavena v Muzeu výtvarného umění a keramiky ve Verviers. Každému zájemnci tak bude umožněno nález dělníků vidět na vlastní oči.

Zdroje:

www.thevintagenews.com

www.bbc.com

en.wikipedia.org