Bylo jí devět let, kdy byl její otec zahnán na střechu, kde byl zasažen do zad a do nohy a nakonec ho odstřelovač z Delta Force zasáhl za ucho. Smrt byla okamžitá. Manuela, která měla s otcem velice pěkný vztah, prý po jeho smrti plakala 15 dní v kuse. Všude kolem ní se objevovaly obrázky ze střechy, na níž klečí s úsměvem na tváři kolem zakrvácené mrtvoly jejího otce tři odstřelovači. I kdyby si tehdy uvědomovala, že měl být zodpovědný za smrt asi tří tisíc lidí, toto určitě nechtěla vidět.

I přesto, že se kartel jejího otce den ze dne rozpadl a majetek si rozdělil stát Kolumbie s jiným drogovým kartelem, rodina čelila výhrůžkám smrti. Vdova sbalila jen nejnutnější věci, Manuelu a syna Juana a odcestovala za hranice. Procestovala téměř celý svět, než našla zemi, která by jí udělila azyl. Odmítl ji dokonce i Vatikán. Nejprve emigrovali do Brazílie a odtud do Ekvádoru, poté do Peru a později do Jižní Afriky, než se nakonec usadili v Argentině.

Aby zůstali stále v anonymitě, změnili si jména. Z holčičky, která žila v nepřestavitelném luxusu a otec pro ni udělal první poslední, vyrůstala traumatizovaná žena, jež se snažila odtrhnout od své minulosti, v níž zněly výbuchy z nastražených bomb v autech a v jejich monackém bytě. Poslední kapkou bylo zatčení její matky za praní špinavých peněz. Když jí ale policie nic neprokázala, nachali ji jít. (Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kolumbie-kokain-droga-pasovani-obchodovani-pablo-escobar-manzelka-deti-smrt-victoria-henaova-henao-d.A191015_141430_zahranicni_dtt)

Po odhalení matčiny totožnosti, do té doby úspěšné realitní makléřky, Manuela přestala chodit do školy, zanevřela na kamarády a odmítala se ukazovat na veřejnosti. Vzdělávala se doma a když dospěla, přetrhala veškeré vazby s rodnou zemí. Odmítala rozhovory s médii a dnes žije v naprosté anonymitě bez sociálních sítích. Její bratr také potvrdil, že se pokusila o sebevraždu a trpí těžkými depresemi. (Zdroj: https://www.yahoo.com/lifestyle/where-pablo-escobar-apos-daughter-174530851.html)

Překnat svou identitu ji možná pomáhá nový rodinný život a její obchůdek se zvířecími potřebami, který vystopovali američtí novináři. (Zdroj: https://www.instagram.com/maneemascotas/)